گروه بازرگانی تجارت پارسیان دارای کادری بسیار مجرب و با تجربه در همه تخصص های لازم درخدمات بازرگانی، صادرات و واردات انواع کالای مجاز بازرگانی میباشد.

اطلاعات تماس

021-91690742

09102455407

ایران، تهران

تهران،صندوق پستی ۳۵۸-۱۶۵۳۵

info@tejaratparsian.com

گواهی بازرسی و استاندارد

گواهی بازرسی و استاندارد چیست؟

گواهی بازرسی و استاندارد نوعی گواهی است که برای واردات کالاهایی نظیر محصولات دامی و گوشتی، کالاهای فاسد شدنی و همچنین تجهیزات صنعتی لازم می باشد. در این گواهی اطلاعات مختلفی مانند ویژگی ها و استاندارد بودن کالا درج و تایید می شود. گواهی بازرسی و استاندارد تایید می کند که حجم کالا هنگام خروج از گمرک صحیح می باشد.

گواهی بازرسی و استاندارد

گواهی بازرسی و استاندارد

گواهی بازرسی و استاندارد در کنار سایر اسناد و مدارک برای ترخیص کالا از گمرک نیاز می باشد. در این گواهی تمام اطلاعات مربوط به کالا قید شده و نباید دارای هیچ گونه مغایرتی باشد. گواهی بازرسی و استاندارد دارای دو نوع شامل پیش از حمل و گواهی مبدا می باشد که در ادامه به معرفی هر کدام از آن ها اشاره می کنیم.

پیش از حمل (PSI)

اگر خریدار بخواهد از کالای تحویل شده و صحت مشخصات آن اطمینان حاصل کند باید از طریق این گواهی اقدام کند. زیرا در آن حجم کالا، تعداد ، ارزش ، کیفیت و سایر موارد درج می شود. این اطلاعات باید با تعهداتی که در قرارداد آمده مطابقت داشته باشد. در غیر این صورت می توان از تحویل محموله امتناع کرد. به طور کلی این گواهی از بسته های آماده ارسال و قبل از حمل انجام می شود. اما می توان نظارت را از زمان شروع بسته بندی آغاز شود.

گواهی مبدا

این نوع از گواهی بازرسی و استاندارد توسط شرکت های بازرسی و در کشور مبدا صادر می شود. در حال حاضر صدور این گواهی در بسیاری از کشورها لازم است و جزو قوانین و مقررات بین المللی محسوب می شود. در کشور ایران از این گواهی به منظور کنترل سطح کیفی محصولات مختلف و وارداتی استفاده می شود. در واردات و صادرات کالا اسناد دیگری نیز وجود دارند که از اهمیت زیادی برخوردار می باشند.
به طور معمول گواهی بازرسی و استاندارد برای کالاهای حساس صادر می شود که می توان به مواد خوراکی نظیر گوشت ، کالاهای فاسد شدنی و همچنین تجهیزات صنعتی اشاره کرد. از آن جایی که این تجهیزات در تولید بکار می روند باید در بهترین سطح کیفی قرار داشته باشند در غیر این صورت روند تولید با اختلال و خسارت های سنگین همراه خواهد شد. نام دیگر این گواهی COI می باشد که می توانید اطلاعات کامل آن را از شرکت بازرگانی واردات صادرات و مشاور بازرگانی درخواست کنید.

گواهی بازرسی و استاندارد

بازرسی کالا چه اهمیتی دارد؟

یکی از دغدغه های مهم و اصلی تاجران، بازرگانان و افرادی که در حوزه واردات و صادرات کالا فعالیت می کنند اطمینان از کیفیت و مرغوبیت کالاست. خوشبختانه طبق قوانینی که در سال های اخیر از جانب سازمان ملی استاندارد و همچنین کمیته جهانی استاندارد وضع شده ، بازرسی کالای وارداتی یکی از مراحل لاینفک و جدایی ناپذیر می باشد. قطعا بازرسی کالا امری پیچیده و دشوار است. به همین دلیل بازرسان افرادی خبره و با تجربه هستند که می توانند یک کالا را از جوانب مختلف تحت بازرسی قرار دهند.
اکنون که در حال ارائه این مطلب هستیم هیچ کالایی بدون بازرسی های دقیق امکان ترخیص از گمرک را ندارد و اگر در حین بازرسی شاهد موردی خارج از قوانین بودیم از ترخیص آن جلوگیری به عمل خواهد آمد. پس توصیه می کنیم قبل از هر اقدامی در حوزه واردات کالا مورد نظر، با مشاور واردات و صادرات صبحت کنید و راهنمایی های لازم را از او کسب کنید.

بازرسان کالا چه وظایفی بر عهده دارند؟

بازرسان کالا مسئولیت بسیار خطیری بر عهده دارند. آن ها باید کالا را از جوانب مختلف شامل بررسی صلاحیت، تایید اصالت خریدار و فروشنده ، تایید کیفیت و کمیت کالا بر اساس قرارداد و بررسی تاریخ ساخت کالا بررسی کنند. بازرسی تاریخ ساخت کالا در خصوص مواد خوراکی نظیر شیر خشک، گوشت و سایر مواد غذایی که با سلامت انسان ها و کودکان سروکار دارند از اهمیت بیشتری برخوردار است. موارد دیگر از جمله تایید میزان سفارش، تایید شرکت تولید کننده و بررسی نوع بسته بندی انجام می شود. بعد از اینکه بررسی ها به طور کامل انجام شد گواهی بازرسی و استاندارد صادر می شود. این گواهی از ارزش بسیار زیادی برخوردار است و بدون صدور و ارائه آن هیچ کدام از مراحل ترخیص کالا از گمرک انجام نخواهد شد. پس بهتر است که کالای دریافت شده با اطلاعات مندرج در قرارداد فروش مطابقت کامل داشته باشد.

برای انجام خدمات بازرگانی همین الان تصمیم بگیرید

5/5 - (1 امتیاز)

نویسنده

romina

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *