گروه بازرگانی تجارت پارسیان دارای کادری بسیار مجرب و با تجربه در همه تخصص های لازم درخدمات بازرگانی، صادرات و واردات انواع کالای مجاز بازرگانی میباشد.

اطلاعات تماس

021-91690742

09102455407

ایران، تهران

تهران،صندوق پستی ۳۵۸-۱۶۵۳۵

info@tejaratparsian.com

کالاهای مستعمل قابل واردات

آشنایی با کالاهای مستعمل قابل واردات

در خصوص کالاهای مستعمل قابل واردات باید مجوزهای لازم گرفته شود. در این مطلب به کالاهای مستعمل قابل واردات اشاره می کنیم که کمیسیون ماده یک، نسبت به واردات آن موافقت های لازم را به عمل آورده و وارد کنندگان می توانند با دریافت مجوز از سازمان های مربوطه اقدام به ثبت سفارش کنند.

کالاهای مستعمل قابل واردات

کالاهای مستعمل قابل واردات کدامند؟ وارد کردن برخی از کالاها نیاز به مجوز دارد و نمی توان به راحتی و بدون اخذ مجوز اقدام به ثبت سفارش بازرگانی کرد. کالاهای مستعمل قابل واردات شامل کالاهایی هستند که کمیسیون ماده یک با واردات آن ها موافق است و مانعی در این خصوص ایجاد نمی کند. پس از اینکه مجوزهای مربوطه را اخذ کردید باید ثبت سفارش بازرگانی را انجام دهید. کالاهای مستعمل که مشکلی با واردات آن ها وجود ندارد شامل 5 دسته هستند که می توان به انواع کانتینر یخچال دار ، دریل واگن و انواع جرثقیل اشاره کرد. همچنین دستگاه حفاری تونل و انواع شناور نیز در این دسته قرار دارند.

برای انجام خدمات بازرگانی همین الان تصمیم بگیرید

کانتینر یخچال دار

از کانتینرهای یخچال دار به منظور حمل مواد غذایی مانند گوشت ، لبنیات ، میوه و … استفاده می شود. زیرا حمل این مواد در کامیون های معمولی باعث فساد و خرابی آن ها خواهد شد. این نوع از کانتینرها در صنعت حمل و نقل از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند. در حال حاضر کانتینر با کد تعرفه 860900000 و کانتینر بدون شاسی و محور جزو کالاهای مستعمل قابل واردات محسوب می شوند. همچنین کانتینر تحت ردیف 8609 و کانتینر یخچال دار با شاسی و محور ردیف 87163910 و کانتینر یخچال دار همراه با کشنده و کفی که حداکثر به مدت 3 سال کار کرده باشد جزو کالاهایی محسوب می شود که با اخذ مجوز می توان اقدام به واردات آن کرد. مشاور واردات و صادرات می تواند برای انجام تمامی مراحل شما را راهنمایی کند.

دریل واگن

دریل واگن هایی که دارای قطر بیشتر از 6 اینچ یعنی 150 میلی متر هستند و تحت ردیف 84304190 قرار دارند جزو کالاهای قابل واردات و مستعمل دسته بندی می شوند. همچنین وارد کردن ماشین آلات و دستگاه های مستعمل در زمینه کشاورزی و برندهای اروپایی نیز بلامانع است. دستگاه هایی نظیر تراکتور ، چاپر، کمباین برداشت گوجه فرنگی ، ذرت ، سیب زمینی چغندر و … از برندهای جاندیز، نیوهلند، کلاس ، کیس ، والتر و فرگوسن قابل واردات هستند.

جرثقیل

جرثقیل های مستعمل از جمله کالاهایی هستند که می توان آن ها را وارد کشور کرد. به طور مثال لیفتراک هایی که دارای ظرفیت 10 تن و بالاتر هستند و دارای ردیف تعرفه 84272012 و کابین مستعمل کامیون فقط برند ولوو که دارای ردیف تعرفه 87079030 هستند قابل واردات به کشور می باشند. جرثقیل های قابل واردات مستعمل که قدرت موتور آن ها بیشتر از 500 اسب بخار می باشد و می توانند بیش از 200 بار را حمل کنند نیز در این دسته قرار می گیرند. این کامیون ها باید دارای ظرفیت محور کشنده جلو 8 تن محور عقب 13 تن و 22 تن باشند. میزان کارکرد این دستگاه ها باید حداکثر 1 سال باشد.
کالاهای مستعمل قابل واردات

دستگاه های حفاری تونل

دستگاه های حفاری تونل شامل روتور ، چکش هیدرولیک، ونتیلاتور معدن است. علاوه بر این سایر دستگاه ها از جمله پمپ ماشین حفاری و دستگاه چرخ زنجیری و همچنین قطعات یدکی آن نیز جزو کالاهای مستعمل قابل واردات به شمار می رود. برخی از دستگاه ها به منظور خاک برداری معدن مورد استفاده قرار می گیرند که واردات آن ها نیز بلامانع است.

ماشین آلاتی که در صنعت راهسازی کاربرد دارند و جزو دستگاه های غیر اسقاط شناخته می شوند نیز در برندهای کوماتسو ، ولوو ، هتیاچی قابل واردات هستند و سایر برندها نیز شامل کاترپیلاتر ، ترکس و لیبهر نیز با داشتن حداکثر 10 سال قدمت قابل واردات می باشند.
بیل مکانیکی باید دارای 220 اسب بخار ، لودر دارای قدرت بیشتر از 270 اسب بخار ، بلدوز قدرت بیشتر از 320 اسب بخار و همچنین دامپتراک باید ظرفیت حمل بیشتر از 35 تن را داشته باشد.

شناور

انواع شناور شامل موتورهای دریایی که دارای پروانه در آب هستند و مولدهای همزمان برق و گرما که به نام ( CHP) شناخته می شوند جزو کالاهای شناور و وارداتی به شمار می روند.

شرکت بازرگانی واردات صادرات و مشاور بازرگانی نقش مهمی در راهنمایی افراد در حوزه واردات و صادرات کالا دارند. می توانید علاوه بر مطالعه مقالاتی مانند مقاله پیش رو از مشاوران زبده در این حوزه نیز کمک بگیرید.

Rate this post

نویسنده

anna

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *