گروه بازرگانی تجارت پارسیان دارای کادری بسیار مجرب و با تجربه در همه تخصص های لازم درخدمات بازرگانی، صادرات و واردات انواع کالای مجاز بازرگانی میباشد.

اطلاعات تماس

021-91690742

09102455407

ایران، تهران

تهران،صندوق پستی ۳۵۸-۱۶۵۳۵

info@tejaratparsian.com

واردات و ترخیص ریل آسانسور از گمرک

آشنایی کامل با واردات و ترخیص ریل آسانسور از گمرک

آیا با نحوه واردات و ترخیص ریل آسانسور از گمرک آشنا هستید؟ در این مطلب قصد داریم به واردات و ترخیص ریل آسانسور از گمرک بپردازیم و شما را با جوانب مختلف آن آشنا کنیم. ریل آسانسور یکی از قطعات اصلی محسوب می شود که وظیفه هدایت عمودی آسانسور را در مسیر تعیین شده دارد. معمولا ریل های باکیفیت که در بازارهای داخلی وجود دارند وارداتی هستند.

واردات و ترخیص ریل آسانسور از گمرک

واردات و ترخیص ریل آسانسور از گمرک

واردات و ترخیص ریل آسانسور از گمرک مانند واردات سایر محصولات است. اما تفاوت آن در این است که باید بهترین کشورهای تولید کننده ریل آسانسور بشناسید. ریل وظیفه هدایت عمودی آسانسور را در طبقات دارد و از آنجایی که افراد زیادی از این دستگاه الکترونیکی استفاده می کنند کیفیت قطعات بکار رفته در آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. حتما تا به حال خبرهایی مبنی بر سقوط آسانسور و آسیب های جانی را شنیده اید. متاسفانه برخی از سازندگان با انتخاب ریل های بی کیفیت تلاش می کنند تا هزینه تمام شده ساختمان را کاهش دهند و سود بیشتری به جیب بزنند. غافل از اینکه این ماجرا می تواند تلفات جانی به همراه داشته باشد. واردات و ترخیص ریل آسانسور از گمرک نیازمند شناخت برندهای مختلف و ویژگی های آن هاست. به طور مثال بهترین برندهای وارداتی شامل ساورا، مازارتی و مونته فرو می باشد که محصول کشور ایتالیا و اسپانیا هستند. طبق آماری که در حوزه واردات ریل آسانسور وجود دارد نشا می دهد که در 1395 بالغ بر 571 تن ریل آسانسور به کشور ایران وارد شده که بیشترین آمار مربوط به کشورهایی نظیر چین، ایتالیا، کره و امارات بوده است.

برای انجام خدمات بازرگانی همین الان تصمیم بگیرید

مراحل واردات و ترخیص ریل آسانسور از گمرک چیست؟

معمولا شرکت بازرگانی واردات صادرات کالا و مشاور بازرگانی در این حوزه کمک زیادی به شما می کنند. به طور مثال آن ها می توانند استعلام ارزش و اظهار به طور ارزش پایه در گمرک را انجام دهند. شما بعد از سپری کردن امور مختلف با شرکت بازرگانی باید اقدام به ثبت سفارش بازرگانی کنید. همچنین اخذ استاندارد اجباری آسانسور و پله برقی از دیگر کارهایی است که انجام آن ها الزامی می باشد. بدون اخذ این استاندارد به هیچ عنوان اجازه واردات ریل آسانسور به کشور را نخواهید داشت.

انواع آسانسور در واردات کدامند؟

توصیه می کنیم قبل از واردات و ترخیص ریل آسانسور از گمرک انواع مختلف آسانسور را بشناسید و اطلاعات کاملی را از آن ها کسب کنید. در حال حاضر آسانسورهای هیدرولیکی، تسمه ، تعادلی و زنجیری در بازار ایران رواج دارند که هر کدام از آن ها دارای تکنولوژی های مختلفی در ساخت می باشند. ریل آسانسور تحت دو عنوان تولید می شود که می توان به فناوری نورد گرم و نورد سرد اشاره کرد. ریل هایی که توسط فناوری نورد گرم تولید می شوند گزینه مناسبی برای نصب در ساختمان های چند طبقه و شلوغ محسوب نمی شوند. زیرا به مرور زمان و بعد از گذشت چند سال شاهد خم شدگی و انحراف در آن ها خواهیم بود. بهتر است این ریل ها را در ساختمان هایی با طبقات محدود مورد استفاده قرار دهید.
اما ریل هایی که با فناوری نورد سرد تولید می شوند از استحکام بی نظیری برخوردار هستند. تمام پروژه های بزرگ جهان مانند برج ایفل، برج خلیفه، برج میلاد در تهران و … از ریل های سرد استفاده کرده اند. این ریل ها در طول زمان دچار انحراف و خم شدگی نخواهند شد.

واردات و ترخیص ریل آسانسور از گمرک

نکته مهم !

ترخیص هر کدام از اجزاء و قطعات آسانسور به طور مجزا انجام می شود. البته با توجه به شرایط می توان اقدام به واردات آسانسور به طو کامل نیز کرد. به طور مثال باید برای ترخیص درب، کابین، ریل، جعبه برق و …. به طور جداگانه مراحل را طی کنید. اطلاعات لازم برای تعرفه گمرکی به منظور ترخیص هر کدام از این قطعات را می توانید از مشاور واردات و صادرات کالا و شرکت واردات صادرات کالا دریافت کنید. در ادامه به ردیف تعرفه هر کدام از آن ها اشاره می کنیم. – درب طبقات آسانسور با کد تعرفه 73083020 – ریل آسانسور با کد تعرفه 72169910 – درب اتوماتیک آسانسور با کد تعرفه 84313110 – انواع کابین و فریم کابین با کد تعرفه 84313120 – انواع درب لولایی برای آسانسور با کد تعرفه 84313130 – ترخیص آسانسور کامل با کد تعرفه 84281010
Rate this post

نویسنده

romina

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *