گروه بازرگانی تجارت پارسیان دارای کادری بسیار مجرب و با تجربه در همه تخصص های لازم درخدمات بازرگانی، صادرات و واردات انواع کالای مجاز بازرگانی میباشد.

اطلاعات تماس

021-91690742

09102455407

ایران، تهران

تهران،صندوق پستی ۳۵۸-۱۶۵۳۵

info@tejaratparsian.com

هزینه ترخیص کالا از گمرک

هزینه ترخیص کالا از گمرک چه مواردی را شامل می شود؟

هزینه ترخیص کالا از گمرک شامل مواردی از جمله بازرسی ، انبارداری ، آزمایشات و … می شود که در این مطلب به هر کدام از آن ها اشاره می کنیم. توصیه می کنیم بازرگانان قبل از انجام فعالیت های اقتصادی اعم از واردات و صادرات کالا ، اقدام به بررسی هزینه ترخیص کالا از گمرک بپردازند و برای آن برنامه ریزی کنند.

هزینه ترخیص کالا از گمرک

هزینه ترخیص کالا از گمرک

هزینه ترخیص کالا از گمرک شامل چه مواردی می شود و هر کدام از آن ها بیانگر چه امری می باشد؟ قطعا واردات و صادرات کالا توسط بازرگانان نیاز به پرداخت هزینه های گمرکی می باشد. در غیر این صورت امکان ترخیص کالای شما از گمرک وجود ندارد. هزینه ترخیص کالا از گمرک شامل مواردی است که از بدو ورود کالا تا خروج آن از گمرک باید پرداخت شود. پس بهتر است که وارد کننده یا صادر کننده قبل از شروع کار این هزینه ها را بررسی کند و مبلغی را برای آن در نظر بگیرد. هزینه ترخیص کالا از گمرک با هزینه های واردات متفاوت است. هزینه های گمرکی توسط اداره گمرک از شما دریافت می شود. هزینه هایی که توسط اداره گمرک دریافت می شود شامل هزینه مربوط به بارگیری و تخلیه کالا ، انبارداری ، آزمایشات ، بازرسی ، حقوق ورودی کالا، مالیات و … می باشد. بهترین زمان برای پرداخت این هزینه ها زمانی است که هنوز کالای مورد نظر به گمرک وارد نشده است و در مرحله ثبت سفارش بازرگانی هستید. زیرا پس از ورود کالا به گمرک ممکن است جریمه هایی مانند عدم ترخیص به موقع کالا شامل حال شما شود و محبور به پرداخت هزینه های اضافی شوید. به طور معمول قوانین و مقرراتی که در حوزه هزینه های وضع می شود در تمام گمرکات کشور یکسان است و تفاوت زیادی با همدیگر ندارند.

انبارداری ، بارگیری ، تخلیه و ترخیص کالا

اداره گمرکات کشور ایران، هزینه های گمرکی را مطابق با قوانین وضع شده جمهوری اسلامی ایران دریافت می کند و بر پایه یک اصل ثابت است. هزینه هایی که بابت انبارداری ، بارگیری ، تخلیه و ترخیص کالا از گمرک دریافت می شود بر اساس حجم کالا و محموله های تجاری مشخص می شود. کالا بعد از ورود به گمرک وارد بخش انبار می شود تا بازرسی و آزمایشات مختلف بر روی آن ها انجام شود. توصیه می کنیم کالا را به موقع از گمرک ترخیص کنید تا هزینه های اضافی شامل حال شما نشود. ترخیص کالا از گمرک می تواند به طور مستقیم توسط فرد بازرگان انجام شود و یا مسئولیت آن را به عهده فردی به نام ترخیص کار بسپارید. استخدام ترخیص کار می تواند از طریق شرکت بازرگانی واردات صادرات و بعد از مشورت با مشاور بازرگانی انجام شود.

هزینه ترخیص کالا از گمرک

حقوق ، عوارض ، ورودی ترخیص کالا

حقوق ، عوارض و ورودی ترخیص کالا از گمرک مطابق با قوانین بین المللی تعیین می شود که آن ها را تحت عنوان هزینه ها و مالیات های گمرکی می شناسیم. این هزینه ها از اهمیت زیادی برخوردار هستند و تاجر موظف است این هزینه را بر اساس تعرفه به نهاد گمرکی کشور پرداخت کند.
مالیات های گمرکی جزو اولولیت های مهم در هزینه ترخیص کالا از گمرک محسوب می شود. محاسبه مواردی از جمله حقوق و عوارض کار دشوار و زمان بری است که توصیه می کنیم انجام آن را به عهده مشاور واردات و صادرات بسپارید. زیرا کوچک ترین خطا در انجام آن می توانید خسارت بسیار زیادی را به شما تحمیل کند.

کلام آخر!

برخی از تازه کارها که قصد ورود به بازارهای جهانی را دارند بسیاری از جوانب امر را نادیده می گیرند و همین عامل مهمی در شکست آن ها محسوب می شود. اگر شما هم جزو افراد تازه کار هستید بهتر است بی گدار به آب نزنید و در خصوص مسائل مالی و مقررات بین المللی حساسیت زیادی داشته باشید. عدم توجه به هر کدام از این موارد می تواند زمینه را برای بروز خسارات مالی فراهم کند. مشورت کردن با افراد کاربلد و با تجربه سبب می شود که به موفقیت برسید و از انجام بسیاری از کارهای نادرست جلوگیری کنید. اطلاع از تمام قوانین مربوط به واردات و صادرات کالا و همچنین هزینه ترخیص کالا از گمرک ضروری است.

برای انجام خدمات بازرگانی همین الان تصمیم بگیرید

Rate this post

نویسنده

romina

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *