گروه بازرگانی تجارت پارسیان دارای کادری بسیار مجرب و با تجربه در همه تخصص های لازم درخدمات بازرگانی، صادرات و واردات انواع کالای مجاز بازرگانی میباشد.

اطلاعات تماس

021-91690742

09102455407

ایران، تهران

تهران،صندوق پستی ۳۵۸-۱۶۵۳۵

info@tejaratparsian.com

نکات صادرات به ترکیه

نکات صادرات به ترکیه

در این مطلب قصد داریم به مهم ترین نکات صادرات به ترکیه اشاره کنیم. ترکیه یکی از کشورهای همسایه ایران به شمار می رود که از نظر اقتصادی مبادلات زیادی با آن داریم. اما در هنگام داد و ستد با این کشور باید نکاتی را در نظر بگیریم تا صادراتی موفق داشته باشیم. با ما همراه باشید تا به نکات صادرات به ترکیه بپردازیم.

نکات صادرات به ترکیه

نکات صادرات به ترکیه

نکات صادرات به ترکیه چیست و باید چه مواردی را در هنگام معامله با این کشور در نظر داشته باشیم؟ کشور ترکیه نه تنها از نظر اقتصادی بلکه از نظر گردشگری نیز یکی از مقاصد مورد علاقه ایرانیان محسوب می شود. بسیاری از تولیدکنندگان ایرانی نیز تمایل دارند تا محصولات خود را به ترکیه صادر کنند. اما باید بدانید که یکی از مهم ترین نکات صادرات به ترکیه ، اطلاع از قوانین آن می باشد.
بازاری که به عنوان بازار صادرات به ترکیه شناخته می شود دارای قوانین و مقرراتی است که از جانب دولت ترکیه و سازمان هایی که بر این امر نظارت دارند وضع شده است. متاسفانه در حال حاضر گمرک ایران پر از اجناس و کالاهایی است که واردکنندگان آن ها از قوانین حاکم بر صادرات مطلع نبودند و نتوانستند ترخیص آن ها را انجام دهند. اگر به دنبال صادر کردن کالای مورد نظر به کشور ترکیه هستید توصیه می کنیم این مطلب را از دست ندهید.

روش صادرات به ترکیه

صادرات به کشور ترکیه دارای مراحل پیچیده و دشوار نیست بلکه می توانید از روش های مختلفی برای وارد کردن محصولات خود به این کشور استفاده کنید. مراحل انجام این کار در 4 بخش خلاصه می شود که هر کدام از آن ها دارای نکات بسیار مهمی می باشد و انجام آن ها بیش از چند ماه به طول می انجامد.

بررسی بازار کشور ترکیه

قطعا امر صادرات توسط تولیدکنندگان و تجار انجام می شود و هر کدام از آن ها دارای شرایط مختلفی خواهند بود. نکته بسیار مهمی که باید آن ها را در نظر داشته باشید این است که ابتدا بازار کشور ترکیه را بررسی کنید. باید قیمت کلی و سوددهی آن را بشناسید تا بتوانید صادرات کالای مورد نظر را انجام دهید. انجام این کار ارزش بسیار بالایی دارد زیرا از ضرر و زیان های ناشی از عدم آگاهی جلوگیری خواهید کرد. به طور مثال اگر قصد صادر کردن شیر خشک به این کشور را دارید باید ابتدا قیمت و میزان فروش آن را در ترکیه مورد نقد و بررسی قرار دهید.

شناخت قوانین ترکیه

همان طور که در بخش قبل اشاره کردیم از نکات صادرات به ترکیه این است که روش های مختلفی وجود دارد و شما محدود به استفاده از یک روش خاص برای صادرات نیستید. این امر نیازمند بررسی و آنالیز دقیق قوانین صادرات این کشور است. اگر به هر دلیلی نمی توانید این آنالیز را انجام دهید می توانید به شرکت بازرگانی واردات صادرات مراجعه کنید و به میزان زیادی با قوانین حاکم در این خصوص آشنا شوید.

نکات صادرات به ترکیه

عبور از گمرک ایران

بعد از اینکه قوانین و مقررات این کشور را شناسایی کردید نوبت به این می رسد تا پروسه صادرات کالا را به طور عملی اجرا کنید. کالای مورد نظر بعد از بارگیری باید از گمرک ایران عبور کند. بدین منظور باید دارای مجوزها و اسناد مربوطه باشید. عدم وجود هر کدام از اسناد ضروری می توانید کار شما را به تعویق بیندازد. اگر با قوانین موجود در گمرک ایران آشنایی دارید حتما از این مرحله به راحتی عبور خواهید کرد. مشورت کردن با مشاور بازرگانی امری مفید در این زمینه خواهد بود.

مرحله نهایی صادرات

منظور از مرحله نهایی صادرات کالا این است که باید هزینه های مربوط به گمرکی را پرداخت کنید. گمرک مانند هر سازمان دیگر برای ارائه خدمات خود از شما درخواست هزینه می کند. این مورد در خصوص صادرات چمدانی مطرح نیست. در مطالب گذشته به معرفی صادرات چمدانی اشاره کردیم. پس از اینکه هزینه های لازم را پرداخت کردید و توانستید کالای خود را از گمرک خارج کنید آزاد هستید تا در کشور ترکیه آن را به فروش برسانید. در خصوص اطلاع از نکات صادرات به ترکیه می توانید از مشاور واردات و صادرات نیز مشورت بگیرید. زیرا صادرات به عنوان یکی از روش های تجارت شناخته می شود که اگر از قوانین حاکم بر آن مطلع نباشید سرمایه شما به راحتی از بین می رود.

برای انجام خدمات بازرگانی همین الان تصمیم بگیرید

Rate this post

نویسنده

romina

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *