گروه بازرگانی تجارت پارسیان دارای کادری بسیار مجرب و با تجربه در همه تخصص های لازم درخدمات بازرگانی، صادرات و واردات انواع کالای مجاز بازرگانی میباشد.

اطلاعات تماس

021-91690742

09102455407

ایران، تهران

تهران،صندوق پستی ۳۵۸-۱۶۵۳۵

info@tejaratparsian.com

نحوه واردات از المان

آشنایی با نحوه واردات از المان

در این مطلب شما را با نحوه واردات از المان آشنا می کنیم. آلمان یکی از کشورهایی صنعتی و پیشرفته جهان است که در تمام محصولات تولیدی خود، کیفیت را در بالاترین میزان خود در نظر می گیرد. به همین دلیل کشور ایران یکی از وارد کنندگان دائمی محصولات آلمانی می باشد. با ما همراه باشید تا به نحوه واردات از المان بپردازیم.

نحوه واردات از المان

نحوه واردات از المان

اصول و نحوه واردات از المان به چه صورت است؟ قطعا تا به حال با محصولات آلمانی مواجه شده اید و شاهد کیفیت بالای آن ها بوده اید. یکی از قواعدی که کشور آلمان در تولید انواع محصولات در نظر می گیرد کیفیت است. همین مساله موجب شده تا محصولات آن به بسیاری از کشورها از جمله ایران صادر شود. برخی از تاجران که تازه کار هستند تمایل به واردات کالاهای این کشور دارند اما با نحوه واردات از المان آشنا نیستند. در این مطلب شما را با جوانب مختلف این موضوع آشنا خواهیم کرد.

بهترین کالاها برای واردات از آلمان

یکی از نقاط عطف در تولید کالاهای آلمانی، لوازم پزشکی است. معمولا لوازم پزشکی تولید شده در این کشور به عنوان دقیق ترین و بهترین کالاها در جهان به شمار می روند. از این رو کشور ایران به طور مداوم این محصولات را وارد می کند و در حوزه پزشکی آن ها را به مصرف می رساند. علاوه بر آن می توان به مرغوبیت لوازم خانگی و لوازم آشپزخانه نیز اشاره کرد. قطعا قیمت این محصولات نسبت به سایر تولیدات بالاتر است. اما اگر بخواهید کیفیت آن را در نظر بگیرید شاهد به صرفه بودن آن خواهید بود. در هنگام خرید برندهای آلمانی از این کشور به خوبی تحقیق کنید و برندی را انتخاب کنید که علاوه بر شناخته شدن توسط ایرانی ها، از قیمت مناسب تری نیز برخوردار باشد.

قوانین واردات از گمرک

یکی از نکاتی که در نحوه واردات از المان باید به آن توجه داشت قوانین و مقررات سختگیرانه دولت این کشور است. این قوانین در زمینه گمرک وجود دارد و واردات و صادرات کالا را با دشواری مواجه می کند. البته اگر بر این قوانین تسلط کافی داشته باشید می توانید با رعایت آن ها ، اقدام به واردات کالای مورد نیاز کنید. سختگیری کشور آلمان در واردات و صادرات کالا و همچنین رعایت آن ها از جانب خریداران سبب شده تا این کشور به موفقیت تجاری بالایی برسد. معمولا سختگیری آلمان در تجارت و مراحل گمرکی برای کشورهای غیر اروپایی و کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند بیشتر است. واردات کالا از آلمان مانند سایر کشورها نیازمند کد گمرکی است. این کد از جانب سازمان جهانی گمرک به کشورها داده می شود. پس کشور آلمان هم دارای یک کد 11 رقمی است.

نحوه واردات از المان

مهم ترین نکات در خصوص واردات کالا از آلمان

قیمت محصول از مهم ترین نکات در واردات کالا از آلمان به شمار می رود. قطعا ارزش گمرکی می تواند بر روی هزینه تجارت شما تاثیرگذار باشد. هنگامی که ارزش گمرکی کالا مشخص شد روش پرداخت مبلغ نیز تعیین می شود و در ارزش گذاری محصولات باید تمام جوانب تجارت و بازرگانی لحاظ شود. به طور معمول نقل و انتقال بین کشورها در آلمان به شکل آزاد صورت می پذیرد اما همان طور که اشاره شد برای برخی از کشورها محدودیت هایی اعمال خواهد شد. در خصوص نحوه واردات از المان باید به این موضوع اشاره کنیم که برخی از کالاها و محصولات شامل تحریم می شوند و شما اجازه واردات آن ها را از کشور آلمان ندارید. برخی از محصولات مانند محصولات کشاورزی و انواع کود قبل از واردات باید مجوزهای مختلف از جمله برچسب را اخذ کنند. همچنین باید قبل از واردات اقدام به اخذ گواهینامه های معتبر میوه و سبزی کرده باشند. در غیر این صورت واردات محصول با محدودیت های زیادی مواجه خواهد شد. متاسفانه تحریم های زیادی در خصوص واردات کالا از آلمان وضع شده که بارها سبب قطع همکاری شده است. برای اطلاع از پیچ و خم های قانونی واردات از آلمان با مشاور واردات و صادرات صحبت کنید و از خدمات شرکت بازرگانی واردات صادرات بهره مند شوید. قطعا مشاور بازرگانی تخصص بیشتری در این حوزه دارد و می تواند قوانین مربوط به کشور آلمان و سختگیری ها آن ها را برای شما موشکافی کند و به موفقیت تجارت شما کمک کند.
Rate this post

نویسنده

romina

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *