گروه بازرگانی تجارت پارسیان دارای کادری بسیار مجرب و با تجربه در همه تخصص های لازم درخدمات بازرگانی، صادرات و واردات انواع کالای مجاز بازرگانی میباشد.

اطلاعات تماس

021-91690742

09102455407

ایران، تهران

تهران،صندوق پستی ۳۵۸-۱۶۵۳۵

info@tejaratparsian.com

مزایای کارت بازرگانی

آشنایی با فواید و مزایای کارت بازرگانی

مزایای کارت بازرگانی چیست و برای دارندگان آن چه منافعی وجود دارد؟ در این مطلب شما را با موضوع مهمی تحت عنوان  مزایای کارت بازرگانی ” آشنا خواهیم کرد. این کارت برای افراد حقیقی و حقوقی قابل اخذ است و فعالان اقتصادی می توانند با ارائه مدارک لازم اقدام به دریافت این کارت کنند.

مزایای کارت بازرگانی

مزایای کارت بازرگانی بسیار زیاد است و قطعا دارندگان آن از منافع زیادی در حوزه تجارت بهره مند خواهند شد. منابع زیادی برای اطلاع و آگاهی از مزایای کارت بازرگانی وجود دارد که می توانید به آن ها مراجعه کنید. اما قصد داریم در این بخش به معرفی چند مورد از مهم ترین آن ها بپردازیم.

برای انجام خدمات بازرگانی همین الان تصمیم بگیرید

امکان ثبت سفارش بازرگانی

امکان ثبت سفارش بازرگانی تا ترخیص کالا از گمرک به عنوان اولین و مهم ترین مزیت های کارت بازرگانی به شمار می رود. زیرا افراد بدون داشتن این کارت امکان انجام هیچ گونه اقدامی در حوزه تجارت را ندارند. صدور کارت بازرگانی هیچ محدودیتی برای افراد حقیقی و حقوقی ندارد و تمام افراد و شرکت ها و موسسات با دارا بودن شرایط می توانند این کارت را اخذ کنند. کارت بازرگانی به سه رنگ سبز ، زرد و قرمز صادر می شود. مشاور بازرگانی توسط شرکت بازرگانی واردات صادرات می تواند به شما برای دریافت کارت بازرگانی کمک کند.

امکان تجارت از طریق منطقه آزاد

همان طور که می دانید برخی از مناطق ایران مانند بنادر و جزایر جزو مناطق آزاد محسوب می شوند. در این بخش ها، هر گونه فعالیت مانند واردات یا صادرات کالا از پرداخت مالیات معاف هستند. به همین دلیل اغلب تاجرین و شرکت بازرگانی واردات صادرات، فعالیت های اقتصادی خود را در این مناطق انجام می دهند. پیش نیاز این نوع از فعالیت ها داشتن کارت بازرگانی است.

شاید با خواندن مطلب بالا تصور کنید که صرفا داشتن کارت بازرگانی به منزله مجوز رسمی برای فعالیت در مناطق آزاد محسوب می شود. اما باید بدانید که برای تجارت در مناطق آزاد باید مجوزهای مربوط به این مناطق را دریافت کنید.

امکان عضویت در اتاق بازرگانی

امکان عضویت در اتاق بازرگانی از دیگر مزایای کارت بازرگانی محسوب می شود. یکی از شرط های اصلی عضویت در اتاق بازرگانی داشتن این کارت است. البته برای عضویت در اتاق بازرگانی شرایط دیگری نیز وجود دارد که از حوصله این مقاله خارج است.

ثبت برند به شکل لاتین

تقریبا تمام وارد کنندگان و صادر کنندگان تمایل دارند تا برند آن ها به صورت لاتین ثبت شود. برای ثبت برند به شکل لاتین شرایط مختلفی وجود دارد که یکی از آن ها داشتن کارت بازرگانی است. فرقی نمی کند که برند شما دارای ریشه فارسی است یا لاتین. این مزیت مانند عضویت در اتاق بازرگانی دارای شرایط دیگری نیز هست که در این مطلب نمی گنجد.
مزایای کارت بازرگانی

امکان حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی

حضور در نمایشگاه های داخلی و بین المللی آرزوی هر برندی است. قطعا یکی از روش هایی که می تواند به معرفی برند شما در جهان کمک کند حضور در همین نمایشگاه هاست. اما اگر کارت بازرگانی نداشته باشید نمی توانید حضوری موثر در نمایشگاه های مختلف داشته باشید.

امکان دریافت حق العمل کاری در گمرک

در مطالب گذشته به طور مفصل در خصوص حق العمل کاری سخن گفتیم. حق العمل کاری به شخصی اتلاق می شود که از طرف شخصی دیگر وکیل می شود تا معامله ای را انجام دهد. حق العمل کاری به عنوان یک پروانه در نظر گرفته می شود که اخذ آن توسط شخص دارای چند شرط است. یکی از این شروط داشتن کارت بازرگانی است.

دریافت حق العمل کاری در گمرک از مزایای کارت بازرگانی

در قانون تجارت به شخصی که از سوی شخص دیگری وکیل است که معامله ای انجام دهد و در قبال آن اجرت دریافت کند، حق العمل کاری گویند. این پروانه در گمرک به شخصی داده می‌شود که داری 7 شرط باشد

کارت بازرگانی به منظور چه فعالیت هایی صادر می شود؟

– فعالیت های تجاری : بعد از دریافت کارت بازرگانی می توانید در فعالیت های تجاری مانند واردات و صادرات کالا ، ثبت سفارش بازرگانی، ترخیص کالا از گمرک و … شرکت کنید.

– فعالیت موردی : فعالیت موردی به این معنی است که کارت بازرگانی برای افرادی صادر می شود که قصد دارند برای یکبار فعالیت تجاری انجام دهند و قصد ادامه دادن آن را ندارند.

– فعالیت تولیدی یا صنعتی : اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که برای فعالیت های تولیدی و صنعتی سرمایه گذاری کرده اید می توانید از کارت بازرگانی خود استفاده کنید. از دیگر مزایای کارت بازرگانی این است که می توانید برای خرید تجهیزات و ابزارهای مورد نیاز در تولید از آن استفاده کنید.

Rate this post

نویسنده

anna

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *