گروه بازرگانی تجارت پارسیان دارای کادری بسیار مجرب و با تجربه در همه تخصص های لازم درخدمات بازرگانی، صادرات و واردات انواع کالای مجاز بازرگانی میباشد.

اطلاعات تماس

021-91690742

09102455407

ایران، تهران

تهران،صندوق پستی ۳۵۸-۱۶۵۳۵

info@tejaratparsian.com

واردات و ترخیص جرثقیل از گمرک

مراحل واردات و ترخیص جرثقیل از گمرک

واردات و ترخیص جرثقیل از گمرک دارای مراحلی می باشد که در این بخش به آن اشاره می کنیم. قطعا واردات و ترخیص جرثقیل از گمرک نیاز به مدارک و اسنادی دارد که بدون وجود آن ها نمی توان اقدامات قانونی انجام داد. اگر بعد از مطالعه این مطلب نتوانستید امور مربوط به ترخیص کالا را انجام دهید از مشاور بازرگانی که معمولا در شرکت بازرگانی واردات صادرات کالا مشغول به کار می باشد کمک بگیرید.

ترخیص کالا از گمرک ترکیه

واردات و ترخیص جرثقیل از گمرک

آیا با مراحل واردات و ترخیص جرثقیل از گمرک آشنا هستید؟ اگر تازه کار باشید قطعا سوالات زیادی در ذهن شما وجود دارد که باید برای هر کدام از آن ها پاسخی پیدا کنید. به طور مثال بسیاری از افراد از خود می پرسند که چرا یک کالا در بدو وجود به کشور باید از گمرکات عبور کند؟ دلیل بازرسی کالا در مرز چیست؟ نحوه ترخیص آن چگونه است؟ اگر به دنبال پاسخی برای سوالات هستید توصیه می کنیم سری به مطالب قبلی بزنید.

 در این وب سایت به تمام جوانب تجارت، واردات و صادرات کالا پرداختیم و گفتیم که یکی از بهترین افرادی که می تواند در این حوزه به شما کمک کند مشاور واردات و صادرات می باشد. اگر با واردات و ترخیص جرثقیل از گمرک آشنا نیستید می توانید آن را به یک ترخیص کار حرفه ای بسپارید. ترخیص کار به شخصی گفته می شود که بر اساس ماده 128 قانون امور گمرکی می تواند تحت عنوان وکیل از جانب شما امور و مراحل مربوط به ترخیص کالا از گمرک را انجام دهد.

 

برای انجام خدمات بازرگانی همین الان تصمیم بگیرید

کدام نوع جرثقیل اجازه واردات به کشور را دارد؟

در حال حاضر انواع جرثقیل هیدرولیکی و کابلی با قرقره اجازه واردات دارند. جرثقیل های بازویی از نظر چرخش به چند نوع تقسیم می شوند که می توان به بازوی ثابت، گردان و نیم گردان اشاره کرد. یکی از قوانینی که به تازگی در حوزه واردات و ترخیص جرثقیل از گمرک وضع شده این است که واردات جرثقیل 25 تن و بالاتر و از نوع دست دوم به کشور آزاد شد. جرثقیل از قیمت بسیار بالایی برخوردار است و برخی از صنایع ترجیح می دهند به جای خرید نو، از دست دوم آن استفاده کنند.

در سال های گذشته جرثقیل جزو اقلام وارداتی نبود. اما در سال 95 شاهد ورود 2 میلیون و 403 هزار دلار جرثقیل در یک روز بودیم و همین امر سبب شد که این دستگاه جزو اقلام صادراتی در نظر گرفته شود. انواع جرثقیل هایی که اجازه ورود به کشور را دارند شامل جرثقیل سقفی ، دروازه ای، برجی، کامیونی، متحرک، کابلی ، معلق، تلسکوپی، بازویی و لودر جرثقیل می باشد. اگر بخواهیم در خصوص تعرفه گمرکی این دستگاه صحبت کنیم باید بگوییم که هر کدام از آن ها دارای تعرفه ای جداگانه و در مدل ها و وزن های مختلف می باشد و نمی توان یک تعرفه ثابت برای آن ها در نظر گرفت.

 

واردات و ترخیص جرثقیل از گمرک

واردات جرثقیل از کدام کشور انجام می شود؟

چین و آلمان کشورهایی هستند که واردات جرثقیل به طور عمده از آن ها انجام می شود. کشور آلمان یکی از کشورهایی است که کیفیت محصولات تولیدی آن به شدت بالاست و توانسته سهم بزرگی از بازارهای جهانی را در حوزه های مختلف در اختیار داشته باشد. قطعا واردات و ترخیص جرثقیل از گمرک مانند تمام اقلام وارداتی شامل اخذ مدارک و مجوزهای قانونی می باشد.

از جمله مدارک لازم برای ترخیص این کالا شامل اظهارنامه، گواهی مبدا، فاکتور خرید، اصل و کپی کارت بازرگانی و بیمه گمرکی است. اظهارنامه ای که به ماموران گمرک ارائه می شود باید توسط شخص و مسئولین گمرک امضا شده باشد. در غیر این صورت ارزش قانونی نخواهد داشت.

نکته مهم !

دریافت کارت بازرگانی که یکی از مراحل قانونی قبل از شروع تجارت است. معمولا اقدامات مختلفی را باید برای کسب این کارت انجام دهید  و البته زمان زیادی را نیز برای آن صرف کنید. برخی از افراد ترجیح می دهند به جای این کار، از کارت بازرگانی اجاره ای یا یکبار مصرف استفاده کنند. از نظر قانونی استفاده از این کارت ها جرم است. زیرا تاجر نمی تواند با کارت بازرگانی سایر تاجرین اقدام به واردات و صادرات کالا کند. اغلب این کارت ها دارای بدهی های سنگین مالیاتی هستند که می تواند تاجر را در دردسرهای بزرگی بیندازد.

Rate this post

نویسنده

romina

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *