گروه بازرگانی تجارت پارسیان دارای کادری بسیار مجرب و با تجربه در همه تخصص های لازم درخدمات بازرگانی، صادرات و واردات انواع کالای مجاز بازرگانی میباشد.

اطلاعات تماس

021-91690742

09102455407

ایران، تهران

تهران،صندوق پستی ۳۵۸-۱۶۵۳۵

info@tejaratparsian.com

مراحل واردات مواد شیمیایی

مراحل واردات مواد شیمیایی

مراحل واردات مواد شیمیایی چیست و در این خصوص چه نکاتی وجود دارد؟ مواد شیمیایی یکی از کالاهای وارداتی است که به دلیل حساسیت هایی که درباره آن وجود دارد باید مراحل خاصی را بگذرانید. مراحل واردات مواد شیمیایی را در ادامه با یکدیگر بررسی می کنیم.

مراحل واردات مواد شیمیایی

مراحل واردات مواد شیمیایی چیست ؟

قبل از اینکه به مراحل واردات مواد شیمیایی اشاره کنیم باید بگوییم که مواد شیمیایی شامل انواع رزین، کبالت، خمیر قلع تولید کشور سنگاپور، پلی آمید و اپوکسی، چسب های ضد انفجار، رزین پلی استر ، خمیر نقره تولید کشور ترکیه ، چسب نقره تولید کشور کانادا و پودرهایی مانند بی کربنات سدیم ، تایکون و رادوکس می باشد. توصیه می کنیم قبل از اقدام و اجرای مراحل واردات مواد شیمیایی به سراغ کالاهای ممنوعه وارداتی بروید. زیرا برخی از کالاها به دلیل سیاست های موجود ، دچار محدودیت در واردات و صادرات کالا هستند و اگر شما ندانسته اقدام به تجارت در خصوص این نوع از کالاها کنید امکان ترخیص آن ها از گمرک وجود نخواهد داشت.

تاجران ، تولید کنندگان ، صادر کنندگان قبل از هر گونه اقدامی برای صادرات یا واردات باید مشخصات محصول مورد نظر را به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اعلام کنند. این امر به دلیل صدور برچسب کشوری است. زیرا عدم وجود این برچسب به معنای قاچاق بودن محصول خواهد بود. تمام تولید کنندگان و وارد کنندگان دولتی و خصوص موظف هستند این دستورالعمل را اجرا کنند. پس از اینکه تاییدیه های لازم در خصوص واردات مواد شیمیایی را اخذ کردید نوبت به این می رسد تا با فروشنده این محصولات وارد مذاکره شوید و بر سر مواردی همچون قیمت و نحوه پرداخت به موافقت برسید. پس از آن نوبت به انتخاب روش حمل ( هوایی ، دریایی ، زمینی ، ریلی ) ، هزینه گمرکی ، عوارض بازرگانی و … است. بعد از اینکه بازرسی های لازم در خصوص کالا در گمرک صورت گرفت نوبت به ترخیص آن خواهد رسید.

برای انجام خدمات بازرگانی همین الان تصمیم بگیرید

اسناد مورد نیاز برای ترخیص مواد شیمیایی از گمرک

برای ترخیص مواد شیمیایی از گمرک باید اسنادی مانند بارنامه ، پروفرما، لیست بسته بندی، گواهی مبدا را ارائه دهید. همان طور که اشاره شد یکی از مراحل واردات مواد شیمیایی دریافت برچسب است. مشاور واردات و صادرات در انجام امور گمرکی می تواند به شما کمک کند. سازمان های مختلفی به منظور صدور برچسب اقدام می کنند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

وزارت کشور

وزارت کشور برای وارد کردن مواد شیمیایی محترقه اقدام به دریافت برچسب می کند. اگر مواد مورد نظر دارای اصول و قواعد مربوطه باشد قطعا برای آن برچسب صادر خواهد شد در غیر این صورت واردات آن کالا ممنوع و ورود آن جزو کالاهای قاچاق محسوب می شود.

وزارت آموزش عالی

برخی از مواد شیمیایی دارای کاربرد آموزشی هستند و باید حتما در مکان های آموزشی و تربیتی مانند مدارس و دانشگاه ها مورد استفاده قرار بگیرند. وزارت آموزش عالی نیز جزو ارگان هایی محسوب می شود که برای دریافت برچسب اقدام خواهد کرد.

وزارت کشاورزی

وزارت کشاورزی به خوبی از مراحل واردات مواد شیمیایی مطلع هستند. زیرا با موادی همچون آفت کش، انواع کود شیمیایی و معدنی ، تقویت کننده خاک و … سروکار دارند. اگر این محصولات مجوزها و تاییدیه های لازم را دریافت کنند به این معنی است که از کیفیت خوبی برخوردار هستند و هیچ گونه آسیبی به محصولات کشاورزی و در نهایت سلامت انسان ندارند.

وزارت بهداشت

وزارت بهداشت جزو سازمان ها و ارگان های ذی ربط در تولید انواع داروهای شیمیایی محسوب می شوند. برای وارد کردن مواد اولیه در تولید این داروها و یا داروهای خاص باید مجوزهای لازم را دریافت کنند.

وزارت صمت

وزارت صمت همان سازمان صنعت ، معدن و تجارت است که ارتباط مستقیمی با صنایع مختلف و بازرگانی دارد. این وزارتخانه باید به منظور وارد کردن مواد شیمیایی برای کارخانه های حفاری و نفتی مجوز دریافت کند. همچنین اخذ مجوز برای مواد و متریالی که در بازارهای مختلف معامله می شوند نیز امری حیاتی می باشد.
مراحل واردات مواد شیمیایی

مدارک لازم برای ترخیص مواد شیمیایی از گمرک

برای ترخیص انواع مواد شیمیایی از گمرک مدارکی همچون برگ ترخیص، قبض انبار و بارنامه نیاز است. علاوه بر آن باید اسنادی مانند اینویس ، فاکتور بازرگانی ، بیمه نامه و گواهی مبدا را نیز ارائه دهید تا مراحل مختلف ترخیص کالا از گمرک انجام شود. در مطالب گذشته تحت همین عنوان به بررسی این مراحل اشاره کردیم. برای انجام تمامی امور بازرگانی می توانید از مشاور بازرگانی کمک بگیرید. برای ارتباط با مشاورین عالی می توانید از شرکت بازرگانی واردات صادرات باتجربه کمک بگیرید.

Rate this post

نویسنده

anna

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *