گروه بازرگانی تجارت پارسیان دارای کادری بسیار مجرب و با تجربه در همه تخصص های لازم درخدمات بازرگانی، صادرات و واردات انواع کالای مجاز بازرگانی میباشد.

اطلاعات تماس

021-91690742

09102455407

ایران، تهران

تهران،صندوق پستی ۳۵۸-۱۶۵۳۵

info@tejaratparsian.com

مراحل صادرات کالا

مراحل صادرات کالا

در این مطلب قصد داریم شما را با روند کامل مراحل صادرات کالا آشنا کنیم. میزان صادرات کالا یکی از مهم ترین شاخصه های پیشرفت اقتصادی در هر کشوری است. صادرات نقطه مقابل واردات محسوب می شود. هر چه میزان صادرات کالا از واردات آن بیشتر باشد به معنای وجود رونق اقتصادی در آن کشور است. برای آشنایی بیشتر با مراحل صادرات کالا تا پایان با ما همراه باشید.

مراحل صادرات کالا

مراحل صادرات کالا چیست؟ یکی از مواردی که اغلب اقتصاددانان بر آن متفق القول هستند تاثیر صادرات بر رونق اقتصادی است. به جرات می توان گفت کشورهایی که میزان واردات آن از صادرات بیشتر است دچار ضعف اقتصادی هستند و نمی توانند به رشد و توسعه برسند. به همین دلیل اکثر دولت ها تلاش می کنند تا زمینه را برای افزایش صادرات کالا فراهم کنند. واقعیت این است که مراحل صادرات کالا امری تخصصی است و افراد غیر آگاه در این زمینه توانایی انجام آن را ندارند. زیرا شناخت از قوانین بین المللی و مقررات کشور مقصد از جمله مواردی است که باید به آن واقف باشید. اگر جزو افراد متخصص در این زمینه نیستید توصیه می کنیم قبل از اقدام به این کار، با مراجعه به شرکت واردات صادرات ، از مشاور بازرگانی آن ها کمک بگیرید تا بهترین راهکارها را به شما بدهند.

اگر بخواهیم به مراحل صادرات کالا به کشورهای مختلف اشاره کنیم باید آن را به 4 بخش شامل تعیین استراتژی ، شناخت نیاز بازار، شناسایی بهترین کالا برای صادرات و آگاهی از فرآیند صادرات کالا تقسیم کنیم.

برای انجام خدمات بازرگانی همین الان تصمیم بگیرید

مرحله اول : تعیین استراتژی

منظور از تعیین استراتژی بررسی تمام جوانب کار از جمله نیاز کشور مقصد، بررسی قیمت کالاها، قوانین حاکم بر کشور مورد نظر، استراتژی قیمت گذاری کالا و … می باشد. تمام این اطلاعات بعد از تحقیقات فراوان بدست می آید. در این مرحله باید میزان سرمایه شما به عنوان صادر کننده کالا نیز مشخص شود. تعیین استراتژی به منظور اجرای صحیح و قاعده مند فرآیند صادرات در نظر گرفته شده است. برآیندهایی که در این مرحله انجام می شود باید به بهترین نحو باشد تا مراحل صادرات کالا به سهولت و در مدت زمان کوتاه تری رخ دهد.

مرحله دوم : شناخت نیاز بازار

مرحله دوم به شناخت بازار نیاز دارد. این مرحله نسبت به مرحله قبل نیاز به زمان و هزینه بیشتری دارد. هر کدام از صادر کنندگان باید بعد از انتخاب کشور مقصد، بازار فروش کالای صادراتی را بررسی کنند تا بتوانند به یک بازار مناسب دست یابند. با انجام این کار در زمینه صادرات موفق تر خواهید بود و قطعا به سود بیشتری می رسید. فرض کنید که یک صادر کننده چای در جهان قصد دارد به کشور ایران چای صادر کند. او باید به ذائقه مردم ما آشنایی داشته باشد و بعد از شناخت بازار نوع چای را برای صادرات انتخاب کند. به طور مثال ایرانی ها و خصوصا جنوبی ها به چای کله مورچه ای علاقه بیشتری دارند.

مرحله سوم : شناسایی بهترین کالا برای صادرات

مرحله دوم و سوم ارتباط مستقیمی با یکدیگر دارند. همان طور که در بخش قبل اشاره کردیم بعد از شناخت نیاز بازار که یکی از مهم ترین مراحل صادرات کالا محسوب می شود به سراغ شناسایی کالای مورد نظر بروید. صادر کنندگانی که کالا را بر اساس نیاز منطقه انتخاب می کنند به سودهای بیشتری نسبت به سایرین می رسند.
مراحل صادرات کالا

مرحله چهارم : آشنایی با مراحل صادرات کالا

پس از اینکه تعیین استراتژی، شناخت نیاز بازار و کالای مورد نظر را انتخاب کردید نوبت به این می رسد که مراحل قانونی و اداری را برای شروع کار سپری کنید. خوشبختانه در ایران شرکت بازرگانی واردات صادرات کمک زیادی به صادر کنندگان می کند. زیرا با دارا بودن مشاور بازرگانی ، تمام نکات لازم در این خصوص به آن ها گوشزد می شود. البته افرادی که در این حوزه تخصص دارند خودشان به عنوان مشاور واردات صادرات به سایرین مشورت می دهند.

فرآیند صادرات کالا

اخذ کارت بازرگانی

اخذ کارت بازرگانی اولین و مهم ترین مرحله در فرآیند صادرات کالا محسوب می شود. افرادی که قصد دارند در زمینه بین المللی فعالیت کنند باید دارای کارت بازرگانی در حوزه مخصوص به خود باشند. برای دریافت این کارت باید به سراغ سازمان های مربوطه بروید و اقدامات لازم را انجام دهید.

بازاریابی صادراتی

قطعا می دانید که فروش کالا در کشور مقصد یکی از بحث برانگیزترین مواردی است که باید به آن اشاره کرد. از نظر شما شهروندان کشور مقصد از چه راهی با محصول شما آشنا می شوند؟ بهترین روش استفاده از بازاریابی صادراتی است. روش های مختلفی وجود دارند که به کمک آن ها می توانید کالای مورد نظر خود را به شهروندان کشور مقصد بشناسانید. انتخاب هر کدام از این شیوه ها بستگی به نوع کالا ، سلیقه افراد آن جامعه ، بودجه مورد نیاز و … دارد.

پروفورما

پروفورما همان پیش فاکتور است که بعد از تعیین کشور مقصد باید به خریدار ارائه کنید .در پیش فاکتور موارد مهمی از جمله قیمت کالا، تعداد، وزن و … قید می شود. پروفورما به صورت الکترونیکی صادر می شود و امکان هیچ گونه خطا و دستکاری در آن وجود ندارد.

مراحل صادرات کالا

قرارداد صادراتی

عقد و امضای قرارداد صادراتی بعد از ارائه پیش فاکتور به خریدار انجام می شود. این قرارداد باید بر اساس قوانین صادراتی بین المللی تنظیم شود و هر دو طرف ( صادر کننده و دریافت کننده کالا ) آن را امضاء کنند.

امور گمرکی

انجام امور کمرگی شامل مراحلی از جمله مشخص کردن ارزش کمرگی محصولات، انعقاد قرارداد حمل و بیمه آن ها، گواهی بازرسی، صادر کردن فاکتور و همچنین ارسال کالا از گمرگ به کشور مورد نظر می باشد. تمام این امور باید توسط صادر کننده کالا انجام شود و دریافت کننده هیچ مسئولیتی از این بابت ندارد.

انتقال وجه

انتقال وجه از دیگر مراحل صادرات کالا محسوب می شود که باید از حساب صادر کننده به حساب خریدار منتقل شود. بدین منظور می توانید از سیستم های بانکی، صرافی ها و اعتبارات استفاده کنید. البته کشور ایران به دلیل تحریم ها دچار مشکلات فراوانی از این بابت است. به همین دلیل صادرات در این کشور با موانع زیادی روبرو است.

5/5 - (2 امتیاز)

نویسنده

anna

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *