گروه بازرگانی تجارت پارسیان دارای کادری بسیار مجرب و با تجربه در همه تخصص های لازم درخدمات بازرگانی، صادرات و واردات انواع کالای مجاز بازرگانی میباشد.

اطلاعات تماس

021-91690742

09102455407

ایران، تهران

تهران،صندوق پستی ۳۵۸-۱۶۵۳۵

info@tejaratparsian.com

فواید استاندارد سازی

آشنایی با فواید استاندارد سازی

فواید استاندارد سازی کالا شامل کاهش هزینه ها ، بهبود کیفیت و … می شود. در این مطلب قصد داریم شما را با جوانب گوناگون فواید استاندارد سازی آشنا کنیم. توجه به استانداردسازی در حوزه واردات و صادرات کالا از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که فعالان اقتصادی باید توجه ویژه ای به آن داشته باشند. در ادامه با فواید استاندارد سازی کالا آشنا می شویم.

فواید استاندارد سازی

فواید استاندارد سازی چیست ؟

قبل از اینکه به فواید استاندارد سازی کالا اشاره کنیم باید گریزی به مطلب قبلی بزنیم. در مطلب گذشته تحت عنوان ” معرفی انواع استاندارد سازی کالا ” به سه نوع استاندارد شامل بین المللی ، ملی و منطقه ای اشاره کردیم. استاندارد بین المللی به عنوان کامل ترین و جامع ترین نوع استاندارد مطرح می شود که از اعتبار بالایی برخوردار است. در حوزه واردات و صادرات کالا بین کشورهای مختلف باید توجه ویژه ای به این نوع از استاندارد که توسط نهادهای بین المللی وضع می شوند داشته باشیم. مشاور واردات و صادرات کالا کمک کننده ی شما در انجام امور بازرگانی می تواند باشد.

استاندارد ملی مخصوص به داخل کشور است. به طور مثال در کشور ایران استانداردهایی در خصوص تولید کالای خانگی وجود دارد که تمام فعالان در این حوزه باید آن ها را در نظر بگیرد. و در نهایت به استاندارد منطقه ای می رسیم. منظور از این نوع استاندارد ، معیارهایی است که در حوزه استاندارد بین چند کشور همسایه وجود دارد. در مطلب گذشته به کشور ایران ، عراق و سایر کشورهای خاورمیانه به عنوان کشورهای همسایه اشاره کردیم. اما کشورهایی که در مناطق اروپایی با یکدیگر تعاملات تجاری دارند نیز جزو همین دسته محسوب می شوند. اکنون این سوال در ذهن افراد مطرح می شود که فواید استاندارد سازی کالا چیست ؟ در ادامه شما را با این فواید و مزایا آشنا می کنیم.

برای انجام خدمات بازرگانی همین الان تصمیم بگیرید

از نظر تولید کننده

هنگامی که یک محصول استانداردسازی می شود قواعد و اصول خاصی در تولید آن در نظر گرفته می شود که تولید کننده باید بر اساس آن معیارها اقدام به تولید محصول کند. در این شرایط مزایای زیادی شامل تولید کننده می شود که می توان به کنترل بهتر و بیشتر فرآیندها اشاره کرد. همچنین اشراف به نیروی کار و عملکرد آن ها نیز مطرح می شود. در اینجا کمک گرفتن از یک مشاور بازرگانی می تواند کمک بزرگی برای انجام فعالیت ها کند. تولید کننده مجبور است برای مقبولیت محصول خود در بازارهای داخلی و جهانی اقدام به دریافت استانداردها و نشان های مرتبط با آن کند. به همین دلیل تولید محصول بر اساس معیارهای مربوطه سبب پیشگیری از اتلاف انرژی و منابع موجود خواهد شد. سرعت تولید به میزان قابل ملاحظه ای افزایش پیدا می کند و ذخیره سازی مواد اولیه نیز کاهش پیدا می کند. همان طور که می دانید اگر سرعت تولید کم باشد مجبور به ذخیره مواد اولیه هستیم. در برخی از صنایع مانند صنعت مواد غذایی ، ذخیره مواد اولیه می تواند سبب فاسد شدن آن ها و در نهایت افزایش هزینه ها شود. تولید یک محصول استاندارد مزایای دیگری نیز برای تولید کننده دارد که می توان به سهولت در برقراری ارتباط با خریداران اشاره کرد. برقراری ارتباط شامل عقد قرارداد ، تهیه منابع ، سفارشات ، شکایات و … می شود.
فواید استاندارد سازی

از نظر مصرف كننده

فواید استاندارد سازی کالا شامل حال مصرف کننده نیز می شود. زمانی که مصرف کننده از کیفیت و وجود استانداردهای لازم در تولید یک کالا مطمئن باشد در سرمایه و زمان او صرفه جویی می شود. زیرا می داند که کالای خریداری شده از نظر کیفیت در جایگاه خوبی قرار دارد. به طور معمول محصولاتی که به طور استاندارد تولید می شوند از فروش بالاتری نسبت به سایر محصولات برخوردار هستند و قابلیت تعویض پذیری نیز دارند.

از نظر تجارت

اگر یک کارخانه بر اساس استانداردها اقدام به تولید محصول کند مشکلاتی مانند سفارشات ناقص و غیر دقیق به وجود نمی آید. زیرا تمام بخش ها به طور مکانیزه در حال فعالیت هستند و می توانند عملکرد خود را به بهترین نحو به ثبت برسانند. در بخش قبل اشاره کردیم که سهولت در برقراری ارتباط از مهم ترین فواید استاندارد سازی محسوب می شود. مشتری مداری در تجارت اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل باید سیستمی برای پذیرش ، مرجوع کردن کالا و پذیرش شکایات نیز وجود داشته باشد. مشتری مداری در تجارت سبب توسعه کسب و کار و همچنین ایجاد اعتماد در مشتری خواهد شد.

از نظر متخصصين

تولید یک محصول با کیفیت و منبطق با استانداردها به متخصصین کمک می کند که برنامه هایی در راستای تحقیق و توسعه بازار تنظیم کنند. تحقیق و توسعه بخش بسیار مهمی از بازار محسوب می شود که به تولید کننده کمک می کند تا بازار هدف خود را بشناسد. افزایش اطلاعات و همچنین دانش فنی در رابطه با کاربرد کالا و قابلیت های آن از دیگر فواید انجام استاندارد سازی محسوب می شود. شرکت بازرگانی واردات صادرات تجارت پارسیان همراه شماست تا در انجام امور تجارتی با موفقیت پیش روید.

5/5 - (1 امتیاز)

نویسنده

anna

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *