گروه بازرگانی تجارت پارسیان دارای کادری بسیار مجرب و با تجربه در همه تخصص های لازم درخدمات بازرگانی، صادرات و واردات انواع کالای مجاز بازرگانی میباشد.

اطلاعات تماس

021-91690742

09102455407

ایران، تهران

تهران،صندوق پستی ۳۵۸-۱۶۵۳۵

info@tejaratparsian.com

صادرات کالا به چین

همه چیز درباره صادرات کالا به چین

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چرا حجم صادرات کالا به چین زیاد است؟ نه تنها صادرات کالا به کشور چین بلکه واردات محصولات مختلف از این کشور به ایران نیز رواج زیادی دارد. اگر نگاهی به کالاهای موجود در بازار بیندازید کمتر جنسی را پیدا خواهید کرد که یک نمونه چینی نداشته باشد. در این مطلب شما را با جوانب مختلف صادرات کالا به چین آشنا می کنیم.

صادرات کالا به چین

صادرات کالا به چین

واردات و صادرات کالا به چین در طول سال های اخیر گسترش پیدا کرده است. برخی تصور می کنند که مبادلات ما با کشور چین فقط در خصوص واردات کالاست. در صورتی که این کشور برای تهیه مواد اولیه بسیاری از تولیدات خود از کشور ایران کمک می گیرد. قطعا می دانید که کشور چین یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان در جهان محسوب می شود و این امر به دلیل جمعیت بسیار زیاد این کشور و نیروی تولید ارزان است. واردات و صادرات کالا به چین دارای مراحل مختلفی است که بهتر است قبل از اقدامی اطلاعات و آگاهی لازم را کسب کنید.

تاسیس شرکت

اولین و مهم ترین کاری که در شروع باید انجام دهید تاسیس شرکت است. زیرا صادرات کالا به کشور چین باید در قالب شخص حقوقی یا همان شرکت باشد. تقریبا برای انجام تمام فعالیت های اقتصادی در حوزه واردات و صادرات کالا باید ابتدا شرکت تاسیس کنید. اگر با روال این کار آشنایی ندارید توصیه می کنیم با مراجعه به شرکت بازرگانی واردات صادرات و استفاده از مشاور بازرگانی راهنمایی های لازم را اخذ کنید. قطعا تاسیس شرکت یک کار تخصصی است که عدم توجه به قوانین و مقررات آن می تواند مشکلات زیادی را برای شما ایجاد کند و پروسه تاسیس شرکت را به تعویض بیندازد.

افتتاح حساب بانکی

بعد از اینکه شرکت را تاسیس کردید و کارهای مربوط به آن را انجام دادید نوبت به این می رسد که یک حساب بانکی در کشور چین باز کنید. افتتاح حساب مقدمه انجام مبادلات بانکی در بازارهای داخلی و بین المللی است. زیرا یکی از مراحل صادرات کالا ، انتقال پول بین خریدار و فروشنده می باشد.

بازاریابی کالا

تولیدکنندگان زیادی در کشور ایران وجود دارند که تمایل به صادرات کالای خود دارند. اما نحوه صحیح بازاریابی را نمی دانند. بازاریابی از ارکان صادرات کالا محسوب می شود. اگر جامعه هدف خود را نشناسید و نیاز آن ها را ندانید قطعا در تجارت خود شکست خواهید خورد. چند روش برای اجرای بازاریابی در چین وجود دارد. یک روش بسیار سنتی وجود دارد و آن هم این است تاجر به کشور چین سفر کند و به دنبال خریدار کالای خود در این کشور باشد. و اما دومین روش که از رواج زیادی نیز برخوردار است تبلیغات از طریق وب سایت می باشد. یک روش سومی نیز وجود دارد که بکارگیری آن می تواند نتیجه خوبی در پی داشته باشد و آن هم شرکت در نمایشگاه های برگزار شده در کشور چین است. در این مکان ها شما فرصتی برای ابزار وجود پیدا خواهید کرد.
صادرات کالا به چین

سایر مراحل صادرات کالا به چین

پس از اینکه خریدار مورد نظر را پیدا کردید باید پیش فاکتور یا اینویس محصول را برای او ارسال کنید و بعد از بستن قرارداد با وی کالا را بسته بندی و برای او ارسال کنید. روش های مختلفی برای ارسال کالا وجود دارد که می توان به روش های حمل و نقل دریایی و هوایی اشاره کرد. هزینه های گمرکی و سیف کالا از جمله هزینه هایی است که یک صادر کننده باید پرداخت کند. در غیر این صورت امکان ارسال کالا برای او وجود نخواهد داشت. قبل از هر چیز باید به دریافت مجوزهای مربوطه توجه کنید. ارگان هایی مانند وزارت بهداشت، کشاورزی ، صمت و … در صدور مجوز دخالت دارند. انتخاب هر کدام از این وزارتخانه ها بستگی به کالای مورد نظر شما دارد. اگر قصد صادرات کالا در حوزه کشاورزی مانند سم و بذر و کود دارید باید مجوز را از وزارت کشاورزی دریافت کنید. مرحله دیگر در خصوص صادرات کالا به چین ارائه کالا و اظهارنامه گمرک است. سپس باید هزینه حمل و نقل و بیمه کالا را پرداخت کنید. بعد از انجام تمام این مراحل نماینده کشور ایران و نماینده کشور چین بازرسی کالا را انجام می دهد. قبل از آن باید با نماینده قرارداد ببندید. آخرین مرحله قبل از خروج کالا از گمرک و ارسال به کشور چین صادر کردن فاکتور فروش است. این فاکتور باید توسط شما صادر شود و به تایید اتاق بازرگانی برسد. صدور این سند به صورت الکترونیکی درآمده و شما می توانید از طریق سامانه اتاق بازرگانی آن را انجام دهید.

پرسودترین کالاهای صادراتی به چین

در حال حاضر بهترین و پرسودترین کالاهای صادراتی به چین شامل انواع خوراکی ( میوه ، آبمیوه ، سس ، پیاز ، آدامس و … ) ، صنایع دستی ( فرش ، رومیزی ، پارچه نخی و … ) ، محصولات کشاورزی ( نخ ، پشم ، چرم ، تنباکو و … ) و مواد معدنی ( زغال سنگ ، سنگ کروم، بنزین ، فولاد و … ) می باشد.

Rate this post

نویسنده

romina

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *