گروه بازرگانی تجارت پارسیان دارای کادری بسیار مجرب و با تجربه در همه تخصص های لازم درخدمات بازرگانی، صادرات و واردات انواع کالای مجاز بازرگانی میباشد.

اطلاعات تماس

021-91690742

09102455407

ایران، تهران

تهران،صندوق پستی ۳۵۸-۱۶۵۳۵

info@tejaratparsian.com

شرایط واردات کود شیمیایی

آشنایی با شرایط واردات کود شیمیایی

شرایط واردات کود شیمیایی به ایران چیست؟ کودهای شیمیایی ، معدنی ، سبز و … جزو نیازهای ضروری در بخش کشاورزی محسوب می شود. بسیاری از تولید کنندگان ایرانی در این حوزه فعالیت می کنند اما به دلیل تغییر و تحولاتی که در فرمولاسیون کودهای جدید به وجود آمده نیاز به واردات آن ها از سایر کشورها وجود دارد. در این مطلب شما را با شرایط واردات کود شیمیایی آشنا خواهیم کرد.

شرایط واردات کود شیمیایی

شرایط واردات کود شیمیایی

آیا از شرایط واردات کود شیمیایی به ایران مطلع هستید؟ صنعت کشاورزی یکی از بزرگ ترین صنایع در ایران محسوب می شود. از مهم ترین نیازها در این حوزه ، می توان به انواع کود و سموم اشاره کرد. کودها زمینه ای مناسب برای رشد گیاه ، جذب مواد مغذی و … به وجود می آورند. در سال های گذشته اغلب از کودهای شیمیایی برای رشد گیاهان و محصولات کشاورزی استفاده می شد. اما امروزه به دلیل پی بردن به مضرات کودهای شیمیایی ، به استفاده از کودهای سبز و معدنی روی آورده اند. تغییرات زیادی در فرمولاسیون انواع کود و سم به وجود آمده که هنوز در ایران رواج پیدا نکرده است. به همین دلیل در برخی از شرایط اقدام به واردات این محصول از سایر کشورها می کنیم. با ما همراه باشید تا به شرایط واردات کود شیمیایی بپردازیم.

اهمیت واردات کود شیمیایی

با تحقیقاتی که در حوزه واردات و صادرات کالا انجام شده مشخص می شود که واردات و ترخیص انواع کود شیمیایی از اهمیت زیادی برای دولت برخوردار است. همان طور که در مطالب گذشته ذکر شد تحریم هایی که علیه ایران وضع شده تاثیر زیادی در کمبود منابع و امکانات داشته و بسیاری از تولید کنندگان نمی توانند محصولات مورد نیاز را تولید کنند و مجبور به واردات هستند. در واقع می توان گفت که بخش عمده ای از واردات کل کشور به کودهای شیمیایی اختصاص دارد. از آن جایی که بخش کشاورزی در ایران از اهمیت زیادی برخوردار است مدیریت در حوزه کودهای شیمیایی به بهترین نحو انجام می شود.
بازاریابی و فروش انواع کود شیمیایی در ایران نیاز به تلاش زیادی ندارد. زیرا از بازار بسیار خوبی برخوردار است. اگر تازه وارد هستید و می خواهید دست به یک تجارت پر سود بزنید توصیه می کنیم یکی از اصلی ترین گزینه های شما ، واردات کود شیمیایی باشد. البته قبل از آن با شرکت بازرگانی واردات صادرات مشورت کنید و از خدمات مشاور بازرگانی بهره مند شوید. زیرا قطعا متخصصین راهکارهایی را می دانند که افراد تازه کار از آن بی بی خبرند.

قوانین واردات کود شیمیایی

قوانین و شرایط واردات کود شیمیایی به ایران مطابق با استانداردهایی است که از طرف سازمان صمت تعیین می شود. این موضوع نشان می دهد که شما باید قبل از هر اقدامی به سراغ قوانین و مقرراتی که در این حوزه وضع شده بروید و آیین نامه ها و بخشنامه های آن را مطالعه کنید. به طور مثال برخی از کودها به دلیل فرمولاسیون خطرناک اجازه ورود به ایران را ندارند و استفاده از آن ها در بخش کشاورزی با ممنوعیت مواجه است. قطعا اطلاع از این مقررات به نفع شما بوده و از بروز مشکلات قانونی برای شما جلوگیری خواهد کرد.
شرایط واردات کود شیمیایی

کشورهای صادرکننده کود شیمیایی

در حال حاضر کشورهایی که در زمینه صادرات انواع کودهای شیمیایی فعالیت می کنند چین ، ترکیه و ژاپن هستند. علاوه بر آن می توان شاهد تولید و صادرات کود شیمیایی توسط کشور کره جنوبی نیز بود. کودهای شیمیایی دارای تنوع بسیار زیادی هستند که انواع مجاز آن دارای کد تعرفه می باشند. محصولاتی که کد تعرفه دارند سریع تر از گمرک ترخیص می شوند و بسیاری از کاغذبازی ها و مراحل اداری را ندارند. مشاور واردات و صادرات می تواند در خصوص این امر به شما کمک کند و راهکارهای مختلفی را در جلوی پا شما قرار دهد.

کشورهای صادرکننده کود شیمیایی

همان طور که اشاره شد برخی از کودها دارای ممنوعیت هستند و نمی توان آن ها را به کشور وارد کرد. اگر این محصولات وارد گمرک شوند اجازه ترخیص به آن ها داده نخواهد شد. در ادامه به انواع کود شیمیایی مجاز اشاره می کنیم که واردات آن ها هیچ گونه منع قانونی ندارد.
کودهای آلی و ارگانیک و همچنین کود حیوانی به عنوان اولین محصول مجاز وارداتی در حوزه واردات کود شناخته می شوند. همچنین کودهای شیمیایی که دارای ازت ، فسفر ، کلسیم و منزیم هستند و به عنوان کود کامل شناخته می شوند نیز در این لیست به چشم می خورد. کودهای بیولوژیک یا کودهای زیستی که به نام کود سبز شناخته می شوند و کودهای کمپوستی هم اجازه ورود به کشور را دارند. علاوه بر این موارد می توان به کود شیمیایی فله ای ، بیوفسفات گرانوله و کودهای نانو هم اشاره کرد.

Rate this post

نویسنده

romina

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *