گروه بازرگانی تجارت پارسیان دارای کادری بسیار مجرب و با تجربه در همه تخصص های لازم درخدمات بازرگانی، صادرات و واردات انواع کالای مجاز بازرگانی میباشد.

اطلاعات تماس

021-91690742

09102455407

ایران، تهران

تهران،صندوق پستی ۳۵۸-۱۶۵۳۵

info@tejaratparsian.com

شرایط واردات لوازم یدکی

راهنمای کامل شرایط واردات لوازم یدکی

در خصوص شرایط واردات لوازم یدکی باید به این نکته اشاره کنیم که لوازم یدکی فقط مربوط به خودرو نمی باشد. بلکه تمام تجهیزات صنعتی، کامپیوتری و کارخانه ای دارای لوازم یدکی هستند. به دلیل اینکه تولید برخی از این قطعات در ایران امکان پذیر نیست و تولیدکنندگان را با هزینه های هنگفت مواجه می سازد تصمیم به واردات آن گرفته اند. با ما همراه باشید تا به شرایط واردات لوازم یدکی به ایران بپردازیم.

شرایط واردات لوازم یدکی

شرایط واردات لوازم یدکی

شرایط واردات لوازم یدکی چیست؟ همان طور که می دانید و در مطالب گذشته نیز راجع به آن صحبت کردیم تولید برخی از قطعات و تجهیزات در کشور ایران امکان پذیر نیست. این امر به دلیل بالا بودن هزینه های تولید، کمبود منابع و تحریم ها می باشد. به همین دلیل دولت زمینه ای مناسب برای واردات این کالاها فراهم کرده تا علاوه بر کسب سود توسط واردکنندگان ، در هزینه های دولت نیز صرفه جویی شود.
طبق آماری که اخیرا منتشر شده باید اعلام کنیم که واردات لوازم یدکی از سایر کشورها به ایران ، بخش اعظمی از واردات را شامل می شود و سهم بزرگی را به خود اختصاص داده است. لوازم یدکی در بخش های بسیار متنوع مورد استفاده قرار می گیرند و می توان گفت که یکی از نیازهای اساسی کشور است. در رابطه با شرایط واردات لوازم یدکی باید به این نکته اشاره کنیم که وارد کنندگان باید با تمام قوانین و ضوابط موجود در این حوزه آشنا باشند. بدین منظور می توانند از مشاور بازرگانی کمک بگیرند. کسب راهنمایی از شرکت بازرگانی واردات صادرات فقط در خصوص واردات نیست بلکه می توانید در صادرات کالا نیز از آن استفاده کنید. در حال حاضر مشاور واردات و صادرات دارای جایگاه بسیار ویژه در این حوزه می باشد.

مراحل واردات لوازم یدکی به ایران

اگر مطالب قبلی وب سایت ما را دنبال کرده باشید به خوبی می دانید که روند واردات کالا به کشور تقریبا با یکدیگر مشابه است. به طور مثال شما باید ابتدا بهترین برند و مناسب ترین قیمت را استعلام بگیرید و بعد از دریافت پیش فاکتور و مراحل پرداخت اقدام به انتخاب روش حمل و نقل و ورود آن به گمرک کنید. کالا در گمرک وارد انبار می شود و بازرسی ها و کارشناسی های مختلفی بر روی آن انجام خواهد شد. بعد از تایید بازرسی باید هزینه های آن را پرداخت و سند مربوطه را به گمرک تحویل دهید. در مطالب گذشته تحت عنوان ” هزینه ترخیص کالا از گمرک چه مواردی را شامل می شود ؟ ” به مواردی اشاره کردیم که از جمله هزینه های انبارداری ، هزینه های بازرسی ، عوارض و … بود.

شرایط واردات لوازم یدکی

مدارک لازم برای ترخیص لوازم یدکی از گمرک

یکی از مهم ترین شرایط واردات لوازم یدکی ارائه مدارکی در جهت ترخیص کالا از گمرک می باشد. بسیاری از وارد کنندگان به منظور تسریع در ترخیص کالا اقدام به استخدام ترخیص کار می کنند. برای استخدام این افراد می توانید به شرکت بازرگانی واردات صادرات مراجعه کنید و بهترین فرد را برای انجام این امور استخدام کنید.
مدارکی که باید برای ترخیص لوازم یدکی از گمرک تحویل دهید شامل بارنامه ، اینویس، بیمه نامه ، نامه ثبت سفارش بازرگانی ، ترخیصیه کالا، قبض انبار، گواهی های مختلف نظیر گواهی مبدا و بازرسی می باشد. ارائه این مدارک کمک می کند تا مراحل ترخیص کالا از گمرک آغاز شود.
قطعا یکی از مواردی که باید به آن توجه داشته باشید و بارها در مطالب قبل به آن اشاره کردیم این است که قبل از هر کاری لیست قطعات ممنوعه را مطالعه کنید. این لیست بر اساس سیاست ها و نیاز دولت تغییر خواهد کرد. اما باید به این نکته واقف باشید که اگر یک کالا ممنوعه را وارد کشور کنید نه تنها اجازه ترخیص آن از گمرک صادر نخواهد شد بلکه شما به عنوان مجرم شناخته خواهید شد. متاسفانه برخی از وارد کنندگان اقدام به ورود غیر قانونی این کالاها به کشور می کنند که در این صورت هم مجرم شناخته شده و علاوه بر پرداخت خسارت و تحمل جرم، کالا و سرمایه خود را نیز از دست خواهد داد. پس بهتر است که تمام مراحل بر طبق قوانین و ضوابط حاکم بر کشور انجام شود تا دچار مشکلات قانونی نشوید.

برای انجام خدمات بازرگانی همین الان تصمیم بگیرید

Rate this post

نویسنده

romina

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *