گروه بازرگانی تجارت پارسیان دارای کادری بسیار مجرب و با تجربه در همه تخصص های لازم درخدمات بازرگانی، صادرات و واردات انواع کالای مجاز بازرگانی میباشد.

اطلاعات تماس

021-91690742

09102455407

ایران، تهران

تهران،صندوق پستی ۳۵۸-۱۶۵۳۵

info@tejaratparsian.com

ترخیص کالا از گمرک ترکیه

آشنایی با روش های واردات کالا از اروپا به ایران

بهترین روش های واردات کالا از اروپا به ایران کدامند؟ همواره واردات کالا از کشورهای اروپایی به ایران متداول بوده و تاجران زیادی در این زمینه فعالیت می کردند. در این مطلب قصد داریم علاوه بر پرداختن به روش های واردات کالا از اروپا به ایران، به سایر جوانب آن نیز اشاره کنیم.

روش های واردات کالا از اروپا به ایران

روش های واردات کالا از اروپا به ایران

بهترین روش های واردات کالا از اروپا به ایران، حمل هوایی است. زیرا حمل هوایی که به وسیله هواپیمای تجاری انجام می شود برای مسیرهای طولانی مناسب می باشد و از سرعت خوبی نیز برخوردار است. طبق آماری که از جانب سازمان تجارت بدست آمده نشان می دهد که اغلب اوقات، واردات کالا از اروپا به ایران از کشورهای عضو اتحادیه اروپا مانند آلمان و فرانسه است. قطعا کیفیت محصولاتی که در این دو کشور تولید می شود در تمام جهان زبانزد است. متاسفانه بعد از اینکه کشور امریکا از برجام خارج شد روابط تجاری ایران و کشورهای اروپایی تحت الشعاع قرار گرفت و میزان آن به شکل قابل ملاحظه ای کاهش یافت. بهتر است قبل از اینکه به بررسی روش های واردات کالا از اروپا به ایران بپردازیم به این موضوع اشاره کنیم که روابط تجاری کشورهایی مانند ایران با کشورهای اروپایی می تواند یک سکوی پرتاب تلقی شود.
کشورهای در حال توسعه نظیر ایران به دلیل تحریم ها، رشد اقتصادی کمتری را تجربه می کنند. زیرا برای واردات و صادرات کالا به سایر کشورها باید تحریم ها را به شکل هوشمندانه ای دور بزنند تا بتوانند به هدف خود برسند. روش های مختلفی برای واردات کالا از اروپا به ایران وجود دارد که می توان به روش هوایی، دریایی و ریلی اشاره کرد. اما از آنجایی که روش هوایی مزایای زیادی از جمله سرعت و امنیت را دارا می باشد تلاش می کنیم تا از این روش استفاده کنیم. شروع فعالیت در این حوزه نیاز به دانش و اطلاعات دارد. اگر تازه کار هستید توصیه می کنیم برای گریز از مشکلات قانونی از شرکت بازرگانی واردات صادرات کالا بخواهید تا با شما همکاری کند. مشاور بازرگانی به خوبی با قوانین بین الملل آشناست.

برای انجام خدمات بازرگانی همین الان تصمیم بگیرید

برای واردات کالا از اروپا به ایران چه قوانینی وجود دارد؟

قطعا عدم آگاهی از قوانین و روند تجارت می تواند شما را دچار شکست کند. پس بهتر است قبل از هر اقدامی با دستورات و قوانین گمرکی هر کشور آشنا باشید. هر کدام از کشورها بنا بر سیاست هایی که دارند قوانینی وضع می کنند که اگر آگاهانه یا ناآگاهانه از آن ها تخطی کنید جریمه های سنگین در انتظار شما خواهد بود. شما ب عنوان یک تاجر و بازرگان باید با تعرفه های گمرکی این کشورها آشنایی داشته باشید.
هنگامی که یک کالا را از کشور اروپایی به کشور ایران وارد می کنید باید قبل از هر چیز به بازار فروش آن توجه داشته باشید. در حال حاضر اغلب کالاهایی که از آلمان وارد می شوند شامل ماشین آلات صنعتی، مکمل های دارویی و تقویتی و روغن های خام است. این محصولات دارای بازار خوبی در ایران است و می توانید به راحتی کالاها را به فروش برسانید و نیازی به بازاریابی و تبلیغات وسیع برای فروش آن ندارید. ذکر این نکته لازم است که اگر به سراغ برندهای معتبر بروید کار شما راحت تر خواهد بود. در غیر این صورت باید برای شناساندن برندهای جدید به مشتری و مزایای آن هزینه زیادی کنید.
پس از اینکه کالای مورد نظر را شناسایی کردید نوبت به این می رسد که روش حمل و نقل را انتخاب کنید. همان طور که اشاره کردیم روش های زیادی بدین منظور وجود دارد که هر کدام از آن ها دارای مزایا و معایبی می باشد. اکنون که در حال نگارش این مطلب هستیم بهترین روش ، روش حمل هوایی و استفاده از هواپیماهای تجاری می باشد.

ترخیص کالا از گمرک ترکیه

هزینه واردات کالا از اروپا به ایران

پس از اینکه به بهترین روش های واردات کالا از اروپا به ایران و جوانب مختلف این موضوع اشاره کردیم نوبت به این می رسد که هزینه واردات کالا را در این زمینه بررسی کنیم. مشاور واردات و صادرات کالا می تواند در این حوزه نکات مهمی را به شما گوشزد کند. به طور مثال قیمت کالایی که خریداری کرده اید ، تعرفه کارشناسی و بازرسی کالا، نوع حمل و نقل و تعرفه آن، هزینه بیمه، عوارض گمرکی، هزینه انبارداری و ترخیص کالا از مهم ترین عوامل موثر در این حوزه به شمار می رود.
Rate this post

نویسنده

romina

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *