گروه بازرگانی تجارت پارسیان دارای کادری بسیار مجرب و با تجربه در همه تخصص های لازم درخدمات بازرگانی، صادرات و واردات انواع کالای مجاز بازرگانی میباشد.

اطلاعات تماس

021-91690742

09102455407

ایران، تهران

تهران،صندوق پستی ۳۵۸-۱۶۵۳۵

info@tejaratparsian.com

راهنمای صادرات ایران به بحرین

راهنمای صادرات ایران به بحرین

راهنمای صادرات ایران به بحرین برای افرادی مناسب است که در حوزه واردات و صادرات کالا فعالیت می کنند و با کشورهای همسایه مراودات اقتصادی دارند. در این مطلب علاوه بر پرداختن به راهنمای صادرات ایران به بحرین با جوانب مختلف این موضوع نیز آشنا خواهیم شد.

راهنمای صادرات ایران به بحرین

نکات مهم در راهنمای صادرات ایران به بحرین

بهتر است قبل از اینکه به راهنمای صادرات ایران به بحرین بپردازیم شما را با این کشور آشنا کنیم. واقعیت این است که کشور بحرین یکی از کوچک ترین کشورهای همسایه محسوب می شود که مساحتی بالغ بر 706 کیلومتر مربع دارد. جالب است بدانید که حدود 400 کیلومتر از این مساحت شامل بیابان های بی آب و علف است که هیچ نوع سکونت و فعالیتی در آن انجام نمی شود. پایتخت کشور بحرین شهری به نام منامه می باشد که اغلب شما نام آن را شنیده اید. در راهنمای صادرات ایران به بحرین بیان این نکته ضروری است که در سال های اخیر کشور ایران و بحرین مراودات اقتصادی زیادی با یکدیگر دارند و کشور ما توانسته محصولات مختلفی از جمله انواع زعفران ، میوه و تره بار ، پسته ، خشکبار و حتی انواع کفپوش را به بحرین صادر کند. صادرات کالا به کشورهای کوچک نظیر بحرین در حوزه های مختلف نظیر تجهیزات صنعتی و ماشین آلات نیز وجود دارد.

صادرات کالا به بحرین

صادرات کالا به کشور بحرین یکی از بزرگ ترین و همچنین مهم ترین منابع درآمد ارزی ایران محسوب می شود. بسیار جالب است که بدانید ارتباط اقتصادی ایران و بحرین به سال های اخیر ختم نمی شود. بلکه این ارتباط به سال های بسیار دور حتی قبل از دوره هخامنشی در ایران باز می گردد و از اصالتی کهن برخوردار است. متاسفانه کشور بحرین یکی از کشورهایی است که در طول تاریخ طعمه کشورهایی نظیر پرتغال و فرانسه بوده زیرا از نظر درآمد زایی موقعیت جغرافیایی در بهترین نقطه قرار دارد. علاوه بر صادرات محصولاتی که در ابتدا به آن ها اشاره کردیم وسایل نقلیه موتوری ، پلاستیک و انواع مصنوعات آهن و فولاد، خانه های پیش ساخته و سایر لوازم روشنایی به این کشور صادر می شود.

نکات مهم در خصوص صادرات ایران به بحرین

در راهنمای صادرات ایران به بحرین باید به چند نکته مهم توجه داشته باشیم تا دچار مشکلات اساسی نشویم. به طور مثال صادر کنندگان باید توجه ویژه ای به تحقیقات و بازاریابی داشته باشند. آن ها بدون شناخته جامعه هدف نمی توانند محصولات مورد نیاز کشور بحرین را صادر کنند. اگر می خواهید یک تجارت موفق داشته باشید باید کیفیت محصولات خود را افزایش دهید. واقعیت این است که صادرات کالا به کشورهای خارجی به دلیل ارز آوری سود بیشتری نسبت به فروش آن محصولات در بازارهای داخلی دارد. بوشهر که یکی از مهم ترین شهرهای جنوبی ایران محسوب می شود نقش پررنگی در صادرات کالا ایفا می کند. در این شهر دسترسی آسان به آب های گرم جنوب وجود دارد و همچنین هزینه انرژی بسیار پایین است. وجود نیروی کار ارزان از دیگر دلایلی است که صادرات کالا از بوشهر انجام می شود. تشابه فرهنگی بین بوشهر و مردمان بحرین نیز قابل توجه است. بحرین از طریق بوشهر فاصله نزدیک تری با ایران دارد و مجاور با یکدیگر هستند.
راهنمای صادرات ایران به بحرین

صادرات کالا به بحرین چه مزایایی دارد؟

قبل از اینکه به مزایای صادرات کالا به بحرین بپردازیم باید به یک نکته مهم اشاره کنیم. شاید بعد از خواندن مطلب قبل تصور کنید که صادرات به کشور بحرین امری آسان و غیر تخصصی است. زیرا می توان به بوشهر سفر کرد و مراحل صادرات را انجام داد. اما این تصور کاملا اشتباه است. اگر در حوزه فعالیت های اقتصادی تازه کار هستید باید از خدمات شرکت بازرگانی واردات صادرات بهره مند شوید. در این شرکت ها مشاور بازرگانی حضور دارد که تمام قوانین و مقررات را به شما گوشزد خواهد کرد. در ادامه به مزایای تجارت با کشور بحرین اشاره می کنیم.
صادرات به کشور بحرین دارای کمترین میزان مالیات است و هزینه حمل و نقل به شدت پایین است. همچنین پیچیدگی هایی که در خصوص صادرات به کشورهای اروپایی دست و پا گیر شما خواهد شد در خصوص بحرین وجود نخواهد داشت. به همین دلیل می توان گفت که فرآیند صادرات به این کشور آسان تر خواهد بود.

5/5 - (1 امتیاز)

نویسنده

romina

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *