گروه بازرگانی تجارت پارسیان دارای کادری بسیار مجرب و با تجربه در همه تخصص های لازم درخدمات بازرگانی، صادرات و واردات انواع کالای مجاز بازرگانی میباشد.

اطلاعات تماس

021-91690742

09102455407

ایران، تهران

تهران،صندوق پستی ۳۵۸-۱۶۵۳۵

info@tejaratparsian.com

حل اختلافات گمرکی

آشنایی با خدمات حل اختلافات گمرکی

اگر در حوزه واردات و صادرات کالا فعالیت می کنید شاید این سوال در ذهن تان وجود داشته باشد که روش حل اختلافات گمرکی چیست و از چه طریقی می توان اقدام کرد؟ برخی از افراد تصور می کنند که انجام این کار به عهده شرکت بازرگانی واردات صادرات است و برخی دیگر فکر می کنند که باید به سراغ دادگاه بروند. ما در این مطلب به روش و خدمات حل اختلافات گمرکی خواهیم پرداخت.

حل اختلافات گمرکی

حل اختلافات گمرکی

حل اختلافات گمرکی چیست و شامل چه خدماتی می شود؟ خدمات گمرکی به عنوان یکی از بخش های لاینفک فعالیت های بازرگانی به شمار می رود و تمام افرادی که در این حوزه مشغول به کار می باشد نیاز به این خدمات دارند. در زمینه تجارت مشکلات و مسائلی به وجود می آید که برخی از مواقع افراد نمی توانند به تنهایی آن را حل کنند. حتی کسانی که دارای سابقه زیادی در تجارت هستند نیز به این خدمات نیاز پیدا می کنند. بهتر است در این شرایط برای حل اختلافات گمرکی به سراغ کسانی بروید که متخصص هستند و می توانند شما را راهنمایی کنند. معمولا اختلافاتی که در حوزه گمرکی به وجود می آید مربوط به تفاوت ارزش کالاها ، شرایط حمل و … می باشد که حل آن بر عهده کارگزار گمرکی و یا شرکت بازرگانی واردات صادرات می باشد.

روش حل اختلافات گمرکی

معمولا حل اختلافاتی که مربوط به مسائل گمرکی می باشد به چند طریق حل می شوند: وکیل، کارگزار گمرک و شرکت بازرگانی واردات صادرات. هر کدام از این شخصیت های حقیقی و حقوقی در کار خود خبره هستند و بر تمام قوانین و مقررات مسلط هستند. آن ها می توانند با استفاده از تجربه و تخصص خود، آشنایی با بروکراسی اداری و … به شما کمک کنند تا مشکل را حل کنید. خدمات این افراد در موارد زیر خلاصه می شود :

برآورد و پیش بینی مشکلات احتمالی

وکیل ، کارگزار گمرک و مشاور بازرگانی اقدام به پیش بینی و جلوگیری از مشکلات احتمالی می کنند و بر اساس آن راهکارهایی را ارائه می کنند. این راهکارها می تواند شامل تهیه و تنظیم مستندات، استانداردها، لایحه و تبصره باشد که از آن ها به منظور شرکت در کمیته های فنی و کمیسیون های حل اختلاف استفاده می شود. البته برخی از اختلافات نیز در دادگاه های اداری قابل حل می باشند.

دفاع از حقوق تاجر در مراجع قضایی

یکی دیگر از خدمات حل اختلافات گمرکی این است که کارگزار یا وکیل و یا مشاور واردات و صادرات در مراجع قانونی حاضر می شوند و از حق تاجر دفاع می کنند. آن ها می توانند بخش های تاریک ، تبصره و ماده هایی که از نظر مراجع قانونی نادیده گرفته شده را شفاف کنند و با بیان آن ها اقدام به تبرئه تاجر کنند. قطعا حکمی که توسط دادگاه های اداری صادر می شود به طور خودکار در جریان نمی افتد و نیاز به پیگیری و دوندگی دارد.

حل و فصل اختلافات

در تجارت اختلافات گوناگونی بر سر ارزش کالا، تعرفه ، ماخذ ورودی و …. اتفاق می افتد که هر کدام از آن ها می تواند مشکلات زیادی را برای یکی از طرفین ایجاد کند. کارگزار گمرک، وکیل و مشاور بازرگانی می توانند در این اختلافات ورود کنند و مساله را حل کنند.
حل اختلافات گمرکی

نتیجه گیری!

قطعا حل اختلافات گمرکی یکی از موضوعات بسیار جدی در تجارت می شود. در این بخش یک پرسش مهم مطرح می شود و آن هم این است که چگونه می توان از بروز این اختلافات جلوگیری کرد؟ جمله معروفی در فرهنگ ایران وجود دارد که می گوید: ” همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. ” عمل کردن به جمله فوق می تواند از بروز بسیاری از اختلافات جلوگیری کند و راه آن مشورت گرفتن از شرکت های بازرگانی است. هنگامی که شما به شرکت بازرگانی واردات صادرات مراجعه می کنید و بسیاری از امور خود را به دست آن ها می سپارید بسیاری از مشکلات به وجود نمی آیند. به طور مثال مشکلاتی مانند عدم مطابقت کالا با فاکتور، کم اظهاری و … به دلیل نداشتن یک مشاور بازرگانی است. قطعا اگر یک وکیل یا مشاور در کنار خود نداشته باشید هزینه ها و مجازات های سنگینی در انتظار شما خواهد بود که می تواند عواقب جبران ناپذیری به دنبال داشته باشد.

برای انجام خدمات بازرگانی همین الان تصمیم بگیرید

Rate this post

نویسنده

romina

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *