گروه بازرگانی تجارت پارسیان دارای کادری بسیار مجرب و با تجربه در همه تخصص های لازم درخدمات بازرگانی، صادرات و واردات انواع کالای مجاز بازرگانی میباشد.

اطلاعات تماس

021-91690742

09102455407

ایران، تهران

تهران،صندوق پستی ۳۵۸-۱۶۵۳۵

info@tejaratparsian.com

ترخیص کالا از گمرک ترکیه

مراحل کامل ترخیص کالا از گمرک ترکیه

ترخیص کالا از گمرک ترکیه یکی از فعالیت‌های اصلی شرکت بازرگانی واردات و صادرات است که لازمه ترخیص کالا آشنایی با قوانین و مقررات هر دو کشور واسطه در واردات و صادارت می‌باشد.بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی در سال‌های اخیر به دلیل مشکلات وارده مثل تحریم‌ها دیگر قادر نیستند با کشورهایی مثل ژاپن، آلمان یا کره جنوبی وارد معامله‌های مهم و پر سود شوند.از طرفی نزدیکی به کشور ترکیه و پیشرفت‌های مرتبط به تکنولوژی در این کشور منجر به استقبال شرکت‌های ایرانی جهت وارادات و صادارت کالاهای مهم از شاخه‌های متنوع شده است.اما در این میان مسائل مهمی مثل ترخیص کالا از گمرک ترکیه و دیگر موضوعات از این دست نیازمند به مشاور بازرگانی و اطلاعات کامل دارد که در این مقاله از سایت تجارت پارسیان قصد داریم به این موراد مهم بپردازیم.

ترخیص کالا از گمرک ترکیه

ترخیص کالا از گمرک ترکیه و مزایای واردات

ترکیه بعد از بحران سال 2000 وارد مرحله جدیدی از تکنولوژی پیشرفته قرن مدرن شد که صعود خوبی در اقتصاد به دست آورد و پلی برای ایرانیان جهت داد و ستد اقتصادی شد که در اوضاع بحران مالی و تحریم‌های جهانی مسیر نجات شرکت‌های ایرانی می‌باشد.
در حال حاضر محصولات ترکیه در صنایع آهن، حمل و نقل، پوشاک و حتی مواد غذایی از کیفیت بالایی برخوردار هستند که همین موضوع در کنار خطوط ارتباطی مرزی به یک امتیاز ویژه جهت پل ارتباطی و گمرکی بین ترکیه و ایران شده است.

برای انجام خدمات بازرگانی همین الان تصمیم بگیرید

کنوانسیون تیر

در جهت ترخیص کالا از گمرک ترکیه کنوانسیون تیر یکی از معاهده‌های موجود است که ترخیص کالا را سهل و آسان کرده است به این دلیل که هر دو کشور عضو آن هستند. کنوانسیون تیر بعد از جنگ جهانی دوم در بین کشورهای اروپایی بسته شد تا حمل و نقل مرتبط به کشور مبدا از طریق کشورهای مقرر در بین راه بدون هیچگونه بازرسی اعم از بازرسی گمرک از مکان‌های تعیین شده عبور کند. این عبور و مرور البته باید با یک سری قوانین و هماهنگی‌های از قبل تعیین شده همراه باشد که برخی از آن‌ها عبارتند از : • جهت پیشگیری از هر گونه مشکلات مربوط به قاچاق و دستبرد باید اقدامات مراقبتی – حفاظتی از کانتینرها و محفظه‌ها انجام شود • پذیرش هر گونه مسئولیت و ریسکی در ارتباط با حقوق و همچنین عوارض گمرکی توسط شرکتی که ضمانت را انجام داده است، قابل پیگیری باشد. این کنوانسیون و موارد مرتبط به آن به کمک مشاور واردات و صادارت قابل پیگیری است که نقل و انتقال و کارهای گمرکی را سریع‌تر و باکیفت هر چه تمام‌تر انجام می‌دهد.

ترخیص کالا از گمرک ترکیه

ترخیص کالا از گمرک ترکیه : بهترین کالا برای واردات

شاید بتوان گفت بهترین کالا برای ورود به ایران از ترکیه کالاهایی هستند که به راحتی از گمرک عبور کنند و مشکلات قانونی نداشته باشند.
در یک کلام ترخیص کالا از گمرک ترکیه با فراز و نشیب همراه نباشد و بتوان آن را به ایران وارد کرد و مردم استفاده کنند.
در کنار این موضوع کالاهای مرتبط با پوشاک طرفداران زیادی دارند و واردات آن از ترکیه مشکلی نیست. مخصوصا پوشاک زنان مثل لباس مجلسی، انواع لباس اسپورت، پالتو، کفش، زیورآلات و غیره..
در کنار آن لوازم برقی – الکترونیکی و تزیینات لوازم خانه مثل آباژور، انواع بلور، کریستال و ظروف چدنی هم در وارادات ترکیه پرسود و پر بازده هستند.
علاوه بر واردات ترکیه، ایران توانسته است در صادرات به ترکیه هم قدم موثری بردارد. برخی محصولات ویژه مثل خرما و یا پسته توانسته علاوه بر ترکیه مسیر هموار تجاری را با کشورهای دیگر اروپایی برقرار کند.

تنوع راه‌های ارتباطی با ترکیه

یکی دیگر از امتیازهایی که ترخیص کالا از گمرک ترکیه را آسان‌تر می‌کند؛ وجود راه‌‌های ارتباطی مختلف به ترکیه است. ترکیه کشوری است که هم به لحاظ حمل و نقل دریایی و حمل و نقل زمینی محدودیتی ندارد . به این دلیل که ترکیه به دریای مدیترانه و دریای سیاه متصل است.
به نحوی که بین کشورهای مختلف اروپایی قرار گرفته است و روابط تجاری مختلفی با اکثر کشورهای اروپایی دارد و همین موضوع می‌تواند تا حدودی در روابط تجاری ایران با ترکیه نقش بسزایی داشته باشد.

ترخیص کالا از گمرک ترکیه و مسیر ورود به ایران

شاید برای شما سوال باشد که ترخیص کالا از گمرک ترکیه از کدام مسیر به ایران انجام می‌گیرد. همان طور که ذکر شد ترکیه راه‌های ارتباطی زیادی دارد و می‌توان با تصمیم‌گیری درست از مسیر مناسب کالاها را وارد کشور کرد.
یکی از این مسیرهای ممکن و قابل دسترس گمرک باکو است ، یک شاهراه ممکن جهت ارتباط بین ایران و ترکیه که به سهولت‌ترین روش ممکن می‌توان کالاهای انتقالی را وارد کشور کرد.
البته از ترکیه مواد خوراکی متنوعی مثل گیلاس، لیمو و چای و قهوه وارد کشور می‌شود که رونق خوبی دارند.

ترخیص کالا از گمرک ترکیه

ترخیص کالا از گمرک ترکیه : مراحل واردات

ترخیص کالا از گمرک ترکیه بسته به همان کنوانسیون تیر تا حد زیادی آسوده است. یعنی بعد از بستن قرارداد و انتقال محموله دیگر نیازی به بررسی و وارسی پلیس ترکیه نیست مگر اینکه موردی مشکوک موجود باشد که جز استثا محسوب می‌شود.
در ضمن مراحل ورادات یعنی بستن قرارداد و باربندی محموله با سرعت خوبی در کشور ترکیه انجام می‌شود.
البته قبل از آنکه بخواهید اقدام به ورود محصولی یا کالایی از کشور ترکیه کنید، بهتر است از تنظیم اظهارنامه مطلع باشید و برای روند سریع و قانونی از مشاور بازرگانی حرفه‌ای کمک بگیرید تا در این موارد دچار مشکل نشوید.

Rate this post

نویسنده

romina

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *