گروه بازرگانی تجارت پارسیان دارای کادری بسیار مجرب و با تجربه در همه تخصص های لازم درخدمات بازرگانی، صادرات و واردات انواع کالای مجاز بازرگانی میباشد.

اطلاعات تماس

021-91690742

09102455407

ایران، تهران

تهران،صندوق پستی ۳۵۸-۱۶۵۳۵

info@tejaratparsian.com

ترخیص دارو و مواد اولیه دارویی

روش های ترخیص دارو و مواد اولیه دارویی

در این بخش به بررسی روش های ترخیص دارو از گمرک خواهیم پرداخت. بدون شک تجارت دارو یکی از پرسودترین تجارت ها در جهان شناخته می شود که اغلب تاجرین تمایل دارند حوزه فعالیت خود را گسترش داده و وارد این بازار شوند. آشنایی با ترخیص دارو و مواد اولیه دارویی برای افرادی که در این حوزه کار می کنند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

ترخیص دارو و مواد اولیه دارویی

ترخیص دارو و مواد اولیه دارویی

ترخیص دارو و مواد اولیه دارویی مانند سایر محصولات و کالاها دارای قوانین و شرایط ویژه ای می باشد که رعایت آن ها الزامی است. توصیه می کنیم قبل از هر اقدامی در خصوص تجارت این کالا با تمام اسناد ، مدارک و مجوزهای لازم آشنا شوید تا دچار مشکلات قانونی نشوید. در این خصوص می توانید با شرکت بازرگانی واردات صادرات کالا نیز مشورت کنید. در این شرکت ها افراد مختلفی تحت عنوان مشاور بازرگانی فعالیت می کنند که اطلاعات بسیار کاملی در حوزه های مختلف از جمله ترخیص دارو دارند.
چند نوع تجارت بسیار پرسود در جهان وجود دارد که قطعا یکی از آن ها تجارت داروست. به دلیل شیوع بیماری های مختلف در سراسر دنیا، مردم به دارو نیاز دارند. احتیاج به دارو در کشورهای غیر پیشرفته و جهان سوم مشهودتر است.

کسب مجوزهای مربوطه

ترخیص دارو و همچنین مواد اولیه دارویی از گمرکات باید مطابقت کامل با پرونده تشکیل شده در سازمان مربوطه داشته باشد. معمولا پرونده در سازمان وزارت بهداشت و مجموعه های تابعه تشکیل می شود. از آن جایی که مصرف دارو به طور مستقیم با سلامت انسان در ارتباط باید از نظر قانونی حساسیت زیادی روی آن وجود داشته باشد. در سال های اخیر موارد زیادی از توقیف داروها و شیر خشک های تاریخ گذشته مشاهده کردیم که نه تنها اجازه ترخیص از گمرک را نداشتند بلکه برخورد قانونی و جرائم سنگین برای تاجر آن ها در نظر گرفته شده است.

مهم ترین اسناد و مدارک مورد نیاز برای ترخیص دارو

برای ترخیص دارو و مواد اولیه دارویی از گمرک نیاز به اسناد، مدارک و مجوزهای مختلفی دارید که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم. عدم وجود هر کدام از این مدارک می تواند ترخیص دارو را با مشکل مواجه کند. یکی از مهم ترین مجوزاتی که باید اقدام به اخذ آن کنید مجوز ورود به منظور ترخیص انواع داروهای درمانی می باشد. علاوه بر آن باید یک مجوز دیگر برای ترخیص مواد اولیه دارویی بگیرید. زیرا این دو مقوله از نظر قانونی کاملا با یکدیگر متفاوت هستند و نمی توان یک مجوز واحد برای هر دوی آن ها کسب کرد. دریافت تاییدیه ثبت شرکت توسط سازمان های مربوطه نیز از اهمیت زیاد برخوردار می باشد. پروفرما یا پیش فاکتور نه تنها در خصوص ترخیص دارو و مواد اولیه بلکه برای ترخیص بسیاری از کالاها اهمیت دارد. پیش فاکتور نشان می دهد که شما چه نوع دارو یا مواد اولیه را در چه حجمی و با چه قیمتی خریداری کرده اید. همچنین سایر اطلاعات از جمله شرکت فروشنده، برند ، نشانی و … در آن قید شده است. ارائه پروانه ساخت داروها، عدم آلودگی داروهای وارداتی، برگه درخواست ورود و ترخیص ، مدارک مربوط به سرابق ترخیص شرکت از دیگر مدارکی است که برای ترخیص از گمرک به آن نیاز دارید.
ترخیص دارو و مواد اولیه دارویی

کد تعرفه برای دارو و ترخیص مواد اولیه دارویی

اخذ کد تعرفه از کارهایی است که باید قبل از انجام واردات اقدام به آن کنید. بدین منظور باید به وب سایت های مربوطه مراجعه کنید. در غیر این صورت با مراجعه حضوری به گمرک اخذ آن ممکن خواهد بود. برای دریافت کد تعرفه نیاز به اطلاعات مربوط دارید که مشاور واردات و صادرات می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

نکته مهم !

مهم ترین نکته ای که در خصوص ترخیص دارو و مواد اولیه دارویی وجود دارد این است که تمام مراحل و ارائه مدارک باید سریع انجام شود. زیرا ترخیص دارو باید زودتر از سایر کالاها صورت بپذیرد. اگر تاریخ انقضای دارو در گمرک بگذرد به هیچ عنوان امکان ترخیص آن وجود ندارد. چون سلامت افراد به خطر می افتد. پس بهتر است قبل از اقدام به واردات دارو، با تمام مراحل قانونی آشنا شوید تا امور مربوط به ترخیص در سریع ترین زمان ممکن انجام شود.اگر در حوزه واردات و صادرات کالا فعالیت می کنید شاید این مقاله بتواند به شما در مورد روش های ترخیص دارو کمک کند.

برای انجام خدمات بازرگانی همین الان تصمیم بگیرید

Rate this post

نویسنده

romina

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *