گروه بازرگانی تجارت پارسیان دارای کادری بسیار مجرب و با تجربه در همه تخصص های لازم درخدمات بازرگانی، صادرات و واردات انواع کالای مجاز بازرگانی میباشد.

اطلاعات تماس

021-91690742

09102455407

ایران، تهران

تهران،صندوق پستی ۳۵۸-۱۶۵۳۵

info@tejaratparsian.com

ترخیص بطری پلاستیکی از گمرک

روش کامل ترخیص بطری پلاستیکی از گمرک

ترخیص بطری پلاستیکی از گمرک به چه نحو انجام می شود؟ بطری های پلاستیکی کاربرد بسیار وسیعی در صنایع مختلف از جمله بسته بندی دارد. تقریبا بخش اعظمی از مواد خوراکی، نوشیدنی، محصولات بهداشتی و … در این بطری ها قرار دارند. برای آشنایی با روش ترخیص بطری پلاستیکی از گمرک تا انتها با ما همراه باشید.

ترخیص بطری پلاستیکی از گمرک

ترخیص بطری پلاستیکی از گمرک

بهتر است قبل از اینکه به روش ترخیص بطری پلاستیکی از گمرک بپردازیم به کاربرد این بطری ها اشاره کنیم. پلاستیک کاربرد بسیار وسیعی در صنعت بسته بندی دارد. مواد خوراکی، نوشیدنی، بهداشتی، شوینده و … در بطری های پلاستیکی بسته بندی و در اختیار مشتری قرار می گیرد. قطعا نیازی نیست در این بخش به مضرات استفاده از مواد پلاستیکی برای محیط زیست اشاره کنیم. زیرا همه ما می دانیم که پلاستیک به عنوان بزرگ ترین دشمن طبیعت معرفی می شود. تجزیه پلاستیک های فشرده در محیط زیست به صدها و شاید هزاران سال زمان نیاز دارد که این امر تاثیر بسیار نامطلوبی در چرخه اکوسیستم خواهد داشت. اما متاسفانه استفاده از آن ها هنوز در بسیاری از کشورها مانند ایران رایج است و به دلیل صرفه جویی در هزینه ها، آن ها را به کشور وارد می کنند. آیا با ترخیص بطری پلاستیکی از گمرک آشنا هستید؟
بطری های پلاستیکی به دو دسته یکبار مصرف و چندبار مصرف تقسیم بندی می شوند. بطری هایی که از PET یا PETE در آن ها استفاده می شود به عنوان ظروف پلاستیکی یکبار مصرف و بطری هایی که از PP5 ، LDPE4 یا HDPE2 در آن ها استفاده شده است به عنوان ظروف پلاستیکی چندبار مصرف معرفی می شوند. طبق آماری که در حوزه واردات این محصول در سال 1396 اعلام شده نشان می دهد که در 6 ماهه نخست سال به میزان 96 تن واردات از کشورهایی نظیر آلمان و اتریش داشته ایم که این عدد بسیار بزرگ است. نوعی از بطری نیز وجود دارد که از مواد پلی اتیلن ترفتالات گرید در آن استفاده شده که بیشترین میزان واردات آن از کشورهای کره و امارات بوده است.

برای انجام خدمات بازرگانی همین الان تصمیم بگیرید

تعرفه گمرکی برای ترخیص بطری پلاستیکی

هر کدام از بطری های پلاستیکی و متعلقات مربوط به آن دارای یک کد تعرفه می باشد که در این بخش به هر کدام از آن ها اشاره کرده ایم. – تعرفه گمرکی برای ترخیص تجهیزات و دستگاه ها به منظور گازدار کردن نوشابه 84221900 می باشد. حق ورودی آن نیز 26 % است. – تعرفه گمرکی برای ترخیص سربطری ، کلاهک و انواع سرپوش 39235000 می باشد – تعرفه گمرکی برای ترخیص بطری های لوله ای یا تیوپی به منظور بسته بندی انواع پماد و کرم 39239010 می باشد. – تعرفه گمرکی برای ترخیص ظروف پلاستیکی یکبار مصرف 3924 می باشد. برای اطلاع از کد فرعی باید به زیر مجموعه این تعرفه مراجعه کنید.
ترخیص بطری پلاستیکی از گمرک

روش واردات بطری پلاستیکی

در این بخش قصد داریم شما را با روش ترخیص بطری پلاستیکی از گمرک آشنا کنیم و مراحل مختلف آن را بیان کنیم. در مقالات گذشته وب سایت به اهمیت کارت بازرگانی اشاره کردیم و گفتیم که هیچ تاجری نمی تواند بدون داشتن کارت بازرگانی اقدام به واردات و صادرات کالا کند. مگر آن که کارت بازرگانی یکبار مصرف یا اجاره ای در اختیار داشته باشد که قطعا تبعات سنگینی به دنبال خواهد داشت. زیرا اغلب تاجرانی که کارت بازرگانی خود را اجاره می دهند دارای بدهی های سنگین مالیاتی هستند و اگر دولت متوجه این کار شود برای شما هزینه گزافی به دنبال خواهد داشت. اگر تا به حال با شرکت بازرگانی واردات صادرات و مشاور بازرگانی صبحت کرده باشید متوجه این نکات ریز و مهم شده اید.
در مشاوره واردات و صادرات کالا باید گام به گام با نحوه خرید کالا از کشور مورد نظر و واردات آن آشنا شوید. یک تاجر باید بعد از اخذ کارت بازرگانی فروشنده مورد نظر در کشور مقصد را پیدا کند و محصول را با قیمت مناسب و در تعداد دلخواه سفارش دهد. پس از آن باید اقدام به کسب بارنامه، انتخاب روش حمل و نقل، بیمه کردن محصول و .. .کند. پس از اینکه محصول وارد گمرک ایران شد کارشناسی و بازرسی درباره آن انجام می شود و در صورتی که هیچ گونه ایرادی مشاهده نشد می توانید ترخیص بطری پلاستیکی از گمرک را انجام دهید. در حال حاضر به منظور تسریع در روند کارشناسی، اقدام به استفاده از کارشناس مجازی گمرک می کنند که در مطلب مربوطه راجع به آن صحبت کردیم.

Rate this post

نویسنده

romina

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *