گروه بازرگانی تجارت پارسیان دارای کادری بسیار مجرب و با تجربه در همه تخصص های لازم درخدمات بازرگانی، صادرات و واردات انواع کالای مجاز بازرگانی میباشد.

اطلاعات تماس

021-91690742

09102455407

ایران، تهران

تهران،صندوق پستی ۳۵۸-۱۶۵۳۵

info@tejaratparsian.com

انواع خدمات مشاوره بازرگانی

انواع خدمات مشاوره بازرگانی | آشنایی بیشتر با مشاوره بازرگانی

اگر با موضوع مشاوره بازرگانی و انواع خدمات مشاوره بازرگانی آشنایی ندارید، در این مقاله می کوشیم تا در امر آشنایی با مشاوره بازرگانی به شما کمک کنیم. اما اگر به عنوان یک بازرگان ، در امور تجاری مشغول به فعالیت می باشید، قطعا استفاده از انواع خدمات مشاوره بازرگانی را ضروری می دانید. زیرا امور تجاری و بازرگانی ، صادرات و واردات مستلزم دانش و تجربه کافی می باشد. از این رو می توان ادعا کرد که یک مشاور تجاری زبده و کار بلد می تواند این مسیر پر پیچ و خم را برای شما تبدیل به مسیری سهل و آسان گرداند.

انواع خدمات مشاوره بازرگانی

مشاوره بازرگانی چیست ؟

انواع خدمات مشاوره بازرگانی شامل چه خدماتی هستند ؟ مشاوره بازرگانی در حالت کلی مجموعه از راهنمایی ها است که عموما مشاورین بازرگانی به تجار و بازرگانان ارائه می کنند تا فرایند تجارت بین المللی آنها تسهیل شود و در طی زمان کوتاه تری بتوانند، سودآوری بیشتری داشته باشند. چنین مشاوره هایی باعث می شود که بازرگانان با دید و آگاهی کامل تری به تجارت های بین المللی بپردازند.

امروزه با توجه به تغییراتی که در حوزه تجارت های بین المللی به وجود آمده و با علم به این که گستره فعالیت های تجاری و قوانین حاکم بیشتر شده است، این که تاجر یا بازرگان بتواند از گزینه های متعدد پیش رو گزینه ای مناسب را انتخاب کند امری دشوار ، پرهزینه و زمانبر شده است. با این تفاسیر، به نظر می رسد اگر بازرگان یا تاجر می خواهد تجارتی به دور از خطا یا زیان داشته باشد، بهتر است به شرکت های بازرگانی واردات و صادرات کالا اعتماد کند و انواع خدمات مشاوره بازرگانی را از آنها دریافت کند.

برای انجام خدمات بازرگانی همین الان تصمیم بگیرید

مشاور بازرگانی کیست؟

مشاور بازرگانی فردی است تحصیل کرده و آشنا به قوانین اقتصاد و تجارت که می تواند با تجربه و تخصص کافی در زمینه های گوناگون تجاری به تجار و بازرگانان کمک کند. مشاور بازرگانی می تواند با ارائه انواع خدمات مشاوره بازرگانی اطلاعات جامعی را در زمینه چگونگی روش های صادرات و واردات کالا ارائه دهد تا تجار بتوانند با دید و بینش جامع تری در حوزه تجارت خود اقدام نمایند.

انواع مشاوره بازرگانی

مشاوره بازرگانی شاخه های متعددی دارد. شما می توانید از یک شرکت بازرگانی واردات صادرات انواع خدمات مشاوره بازرگانی را دریافت کنید یا برای دریافت هر کدام از این خدمات ، به متخصص آن شاخه مراجعه کنید. اما در حالت کلی ، خدمات مشاوره بازرگانی را به سه دسته تقسیم می کنیم: مشاور واردات و صادرات کالا ، مشاوره در امور گمرکی و مشاوره بازرگانی خارجی.

انواع خدمات مشاوره بازرگانی

مشاوره واردات و صادرات کالا

برای انجام صادرات و واردات کالا ، علاوه بر آشنایی با قوانین خاص داخلی و خارجی، لازم است بر چگونگی انجام این فعالیت ها نیز واقف باشید تا بتواند بهره وری و سودآوری تجارت خود را به حداکثر ممکن برسانید.

به عنوان مثالی از این موضوع ، در موضوع واردات کالا ، شما می بایست در ابتدا با قوانین و آیین نامه های موجود در این زمینه، نیاز های بازار در تامین کالاهای مصرفی و کالاهای مجاز برای واردات آشنا باشید. سپس برای واردات کالاهای پر سود اقدام کنید که چنین مواردی نیاز به تخصص و تجربه کافی در این زمینه دارد. در موضوعات تجاری اگر شما تاجری جوان هستید و تجربه لازم را ندارید باید بدانید که تجار و بازرگانان کاربلد و باتجربه زیادی در بازار حاضر هستند که معمولا تازه کارها توان رقابت با ایشان را ندارند. پس شما به یک مشاور بازرگانی نیاز دارید تا بتوانید بهترین تصمیم را در زمینه های تجاری بگیرید و سود مورد انتظار خود را کسب کنید. برای آشنایی بیشتر با مشاوره بازرگانی مطلوب است که انواع خدمات مشاوره بازرگانی را بررسی کنیم:

مشاوره بازرگانی خارجی

با توجه به پیشرفت و تغییرات روز افزون تکنولوژی و امکانات و بالطبع تغییر سبک زندگی انسان ها، قوانین مورد استفاده در کشور های مختلف نیز دست خوش تغییرات و بررسی مجدد می شوند. این تحولات در حالت کلی باعث بهبود و آسان تر شدن شرایط موجود می شوند اما عدم آگاهی از آنها می تواند تبعات جبران ناپذیری داشته باشد. پس بهتر است با بهره گیری از تخصص یک مشاوره بازرگانی خارجی با دید گسترده تر و به روز تر ، از این خطرات اجتناب کنیم و تجارت پرسودی را برای خود فراهم آوریم.

مشاوره در امور گمرکی

در فرایند صادرات و واردات کالا ، شما می بایست با گمرک های داخلی یا خارجی کشورها ارتباط داشته باشید. این ارتباط به این منظور برقرار می شود که کالاهای شما از مجرای قانونی صادر یا وارد شود. عدم اجرای قوانین وضع شده، ممکن است باعث شود تجارت شما به عنوان قاچاق تلقی شده و اعتبار تجارتتان از بین برود. همکاری و بهره بردن از توصیه های یک مشاور بازرگانی این امر را ممکن می سازد که با اطمینان خاطر مجوز های لازم برای پروسه های طولانی و پیچیده گمرکی را دریافت کنید و دچار معضلات قانونی نشوید. مشاور بازرگانی می تواند اطلاعاتی کامل از نحوه تحویل مدارک و مجوز ها برای ورود و خروج کالا ها را در اختیار شما قرار دهد.
انواع خدمات مشاوره بازرگانی

چرا باید با یک مشاور بازرگانی همکاری کنیم؟

مشاوره بازرگانی می تواند در امور بازرگانی به خصوص، واردات و صادرات کالا مفید و حیاتی باشد زیرا یک مشاور بازرگانی میتواند انواع خدمات مشاوره بازرگانی را ارائه دهند و شما را نسبت به تمام جوانب این امر آگاه سازند.
خدمات مشاوره بازرگانی که انتظار داریم، یک مشاور بازرگانی یا یک شرکت مشاوره بازرگانی ارائه دهند:

– ارائه مشاوره تخصصی در زمینه فعالیت های گوناگون بازرگانی توسط مشاورین یا مشاور

– آموزش قوانین و مقررات گمرک و اعلام بخش نامه ها و مصوبات جدید به تجار و بازرگانان در زمینه فعالیت های واردات و صادرات کالا

– ارائه مشاوره تخصصی در امور گمرکی همچون ترخیص کالا، تعیین ارزش کالاها، بررسی هزینه های حمل و نقل، بررسی تعرفی قانونی هزینه ها و…

– انجام امور گمرکی شما به وسیلۀ کارشناسان متخصص و ترخیص کالا به وسیله ترخیص کار با تجربه

– مشاوره تخصصی در خصوص روش های معتبر پرداخت و بازگشایی انواع اعتبارات اسنادی و حواله های ارزی

در نهایت ، هدف اصلی مشاوره بازرگانی و مشاورین این حوزه این است که با توصیه ها و مشاوره های خود خطرات احتمالی را از تجارت شما دور کرده و کسب و کار شما در مسیر رونق و سودآوری بیشتر قرار دهند.

Rate this post

نویسنده

anna

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *