گروه بازرگانی تجارت پارسیان دارای کادری بسیار مجرب و با تجربه در همه تخصص های لازم درخدمات بازرگانی، صادرات و واردات انواع کالای مجاز بازرگانی میباشد.

اطلاعات تماس

021-91690742

09102455407

ایران، تهران

تهران،صندوق پستی ۳۵۸-۱۶۵۳۵

info@tejaratparsian.com

مراحل واردات ماشین آلات راهسازی

آشنایی با مراحل واردات ماشین آلات راهسازی

در این مطلب شما را با مراحل واردات ماشین آلات راهسازی آشنا می کنیم. ماشین آلاتی که در راهسازی مورد استفاده قرار می گیرند بسیار پرکاربرد هستند و در جاده سازی و عمران کشور مورد استفاده قرار می گیرند. واردات این تجهیزات در دو صورت درجه 1 و اقساطی انجام می شود. با ما همراه باشید تا به مراحل واردات ماشین آلات راهسازی بپردازیم.

مراحل واردات ماشین آلات راهسازی

مراحل واردات ماشین آلات راهسازی

مراحل واردات ماشین آلات راهسازی چیست؟ ماشین آلات راهسازی از تجهیزات بسیار مهم و اساسی در هر کشور محسوب می شود که نقش پررنگی در عمران و جاده سازی است. بنا بر بخشنامه ها و آیین نامه هایی که در این حوزه ارائه شده واردات این تجهیزات به دو صورت درجه 1 و اقساطی انجام می شود. هر کدام از این موارد دارای بازار مخصوص به خود و سود آوری می باشند. قبل از اینکه به مراحل واردات ماشین آلات راهسازی اشاره کنیم باید به اهمیت و جایگاه آن در کشور بپردازیم.

متاسفانه به دلیل کمبود منابع و امکانات تولید و همچنین تحریم هایی که علیه کشور ایران وضع شده امکان تولید انواع ماشین آلات راهسازی در کشور را نداریم و تولید کنندگان نمی توانند در این حوزه گام بردارند. به همین دلیل بنا بر سیاست های کشور تصمیم گرفته شده که این تجهیزات را به کشور وارد کنیم. بسیاری از فعالان اقتصادی که در زمینه واردات و صادرات کالا کار می کنند تصمیم گرفته اند که در این حوزه به واردات بپردازند.

دولت ایران تلاش می کند تا به تاجران امتیازات مختلفی ارائه کند تا آن ها بتوانند این ماشین آلات را به کشور وارد کنند. زیرا یک تجارت دو سویه محسوب می شود. وارد کنندگان با وارد کردن ماشین آلات راهسازی نه تنها به سود می رسند بلکه می توانند نیاز کشور را در این زمینه رفع کنند. به طور معمول واردات این نوع از ماشین آلات از کشورهایی نظیر ژاپن ، چین ، ترکیه و برخی از کشورهای اروپایی انجام می شود. اگر شما قصد دارید به عنوان یک تاجر اقدام به واردات این تجهیزات به کشور کنید باید ابتدا با برندهای معتبر و شناخته شده آشنا شوید و بازارهای جهانی را شناسایی کنید تا بتوانید یک خرید مقرون به صرفه داشته باشید.

نقش مشاور واردات و صادرات کالا

یکی از مهم ترین مراحل واردات ماشین آلات راهسازی مشورت گرفتن از افراد متخصص و مشاور بازرگانی است. در این حوزه قوانین و مقرراتی وجود دارد که اطلاع از آن ها می تواند به شما کمک کند. توصیه می کنیم با مراجعه به شرکت بازرگانی واردات صادرات با قوانین و مراحل این امر آشنا شوید. تمام برندهای مشهور و معتبر در جهان دارای مشتریان خاص خود می باشند. پس بهتر است به جای اینکه به فکر بازاریابی برای این نوع از تجهیزات باشید به فکر خرید به صرفه و ترخیص آن از گمرک باشید. مشاور واردات و صادرات با اطلاعاتی که از آخرین قوانین دارد می تواند به خوبی شما را در مسیر صحیح هدایت کند.

مراحل واردات ماشین آلات راهسازی

مهم ترین مراحل واردات ماشین آلات راهسازی

همان طور که بارها در مطالب گذشته اشاره کردیم اولین مرحله بعد از مشورت با مشاور بازرگانی ، اخذ کارت بازرگانی است. هیچ کدام از تاجرین بدون داشتن این کارت اجازه واردات و صادرات کالا به کشور را ندارند. زیرا این کارت به عنوان مهم ترین مجوز برای بازرگانان محسوب می شود. بعد از اینکه کارت بازرگانی را دریافت کردید باید به سراغ شناسایی بهترین برندها و بازارهای جهانی بروید. تولید کننده یا فروشنده معتبر را شناسایی کنید و بعد از استعلام قیمت اقدام به خرید تجهیزات کنید. پس از اینکه تجهیزات وارد گمرک ایران شد باید مدارک و اسناد مختلفی را به گمرک تحویل دهید تا بازرسی و کارشناسی های لازم انجام شود. علاوه بر این مدارک باید هزینه های مربوط به واردات کالا ، هزینه های مربوط به حمل و نقل ، بازرگانی ، عوارض و … را پرداخت کنید. بازرگان و وارد کننده می تواند به طور شخصا اقدام به ترخیص کالا از گمرک کند. اما بسیاری از آن ها ترجیح می دهند یک ترخیص کار حرفه ای و با سابقه استخدام کنند تا امور مربوط به گمرک را انجام دهد. قطعا ترخیص کار برای انجام این کار هزینه دریافت می کند. شرکت بازرگانی واردات صادرات می تواند در خصوص معرفی ترخیص کار به بازرگانان کمک کند. ترخیص کار باید دارای تجربه و سابقه کافی در این زمینه باشد تا در پیچ و خم های قانونی گرفتار نشود.
5/5 - (1 امتیاز)

نویسنده

romina

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *