گروه بازرگانی تجارت پارسیان دارای کادری بسیار مجرب و با تجربه در همه تخصص های لازم درخدمات بازرگانی، صادرات و واردات انواع کالای مجاز بازرگانی میباشد.

اطلاعات تماس

021-91690742

09102455407

ایران، تهران

تهران،صندوق پستی ۳۵۸-۱۶۵۳۵

info@tejaratparsian.com

روش های واردات کالا از اروپا به ایران

روش های واردات کالا از اروپا به ایران

روش های واردات کالا از اروپا به ایران شامل دریایی ، ریلی و هوایی است که هر کدام از آن ها دارای شرایط خاص خود می باشند. در حال حاضر به دلیل وجود تحریم های بانکی ، استفاده از روش هوایی بسیار دشوار بوده و کشور ایران از این جهت دارای مشکلات عدیده ای است. در ادامه به بررسی جوانب مختلف روش های واردات کالا از اروپا به ایران خواهیم پرداخت.

روش های واردات کالا از اروپا به ایران

روش های واردات کالا از اروپا به ایران

قبل از اینکه به بررسی روش های واردات کالا از اروپا به ایران بپردازیم بهتر است ابتدا به دلایل واردات اشاره کنیم. تمام کشورها از جمله ایران به دو دلیل کالاهای مورد نیاز خود را از کشورهای اروپایی تامین می کنند. اولین دلیل این است که امکان تولید محصول یا کالای مورد نظر در کشور وجود ندارد و دومین دلیل عدم صرفه اقتصادی است. به این معنی که وارد کردن کالا از تولید آن ارزان تر تمام می شود.

لازم به ذکر است که واردات کالا یکی از کارهای تخصصی است و همه افراد نمی توانند از پس آن بربیایند. زیرا مراحل و پیچیدگی های خاص خود را می طلبد. به همین منظور توصیه می کنیم افرادی که قصد استفاده از روش های واردات کالا از اروپا به ایران را دارند به سراغ شرکت های معتبر در این زمینه بروند تا به مشکلات قانونی و بین المللی برخورد نکنند. این گونه شرکت ها دارای مشاور بازرگانی هستند و در زمینه واردات و صادرات کالا به شما کمک می کنند.
روش های واردات کالا از اروپا به ایران به چند روش انجام می شود که می توان به ریلی ، دریایی و هوایی اشاره کرد. استفاده از روش هوایی به عنوان بهترین نوع واردات محسوب می شود اما به دلیل تحریم هایی که وجود دارد استفاده از این روش دشوار است.

برای انجام خدمات بازرگانی همین الان تصمیم بگیرید

واردات کالا از طریق حمل هوایی

همان طور که اشاره کردیم حمل هوایی به عنوان بهترین روش به شمار می رود اما در حال حاضر کشور ایران در شرایط حساس سیاسی قرار دارد و به دلیل تحریم هایی که علیه این کشور وضع شده انتخاب حمل هوایی باعث بروز مشکلات عدیده ای خواهد شد و دارای پیچیدگی های فراوانی می باشد. از مهم ترین مزیت های حمل هوایی می توان به صرفه جویی در زمان اشاره کرد. زیرا سرعت این روش بسیار بیشتر از حمل ریلی و دریایی است و تنها ایرادی که می توان به آن گرفت هزینه بسیار بالای این روش می باشد.

واردات کالا از طریق ریلی

حمل و واردات کالا از طریق ریلی از جمله روش های مطمئن و همچنین ارزان به حساب می آید و اگر در این زمینه به شرکت بازرگانی واردات صادرات مراجعه کنید قطعا در این باره راهنمایی های زیادی به شما ارائه خواهد شد. واگن هایی که برای حمل بار و واردات کالا در نظر گرفته می شود به شکل های گوناگون مانند مسقف ، مخزن دار ، لبه بلند ، فله بر و … می باشند که هر کدام از آن ها برای حمل نوعی کالا مناسب می باشد.

روش های واردات کالا از اروپا به ایران

واردات کالا از طریق دریایی

اگر قصد واردات یا صادرات کالا در حجم و وزن زیاد دارید توصیه می کنیم از روش حمل دریایی استفاده کنید. با استفاده از این روش امکان حمل انواع کالاهای خشک ، مایعات ، پودر ، سنگ آهن و …. فراهم است. این روش از واردات کالا بسیار مقرون به صرفه است اما باید توجه داشته باشید که سرعت آن از روش حمل هوایی و ریلی کمتر است.

بهترین کالاها برای واردات از اروپا به ایران

پس از اینکه درباره روش های واردات کالا از اروپا به ایران صحبت کردیم نوبت به این می رسد که بهترین کالاها برای صادرات نیز اشاره کنیم. واقعیت این است که در حال حاضر واردات کالاهایی از جمله قطعات مکانیکی و صنعتی ، لوازم جانبی موبایل و همچنین مواد اولیه ساختمانی جزو کالاهای بسیار پرسود و مقرون به صرفه محسوب می شوند. علاوه بر این می توان به واردات مواد معدنی و شیمیایی نیز اشاره کرد. برای شروع کار به سراغ شرکت بازرگانی واردات صادرات بروید و از مشاور بازرگانی آن استفاده کنید.

متاسفانه برخی از افراد بدون توجه به این مورد ، وارد کار می شوند و بعد از اینکه مشکلات قانونی فراوانی برای آن ها به وجود آمد به سراغ این شرکت ها می روند. این امر سبب می شود که روند کار آن ها بسیار کند شود بخصوص برای صادرات و واردات نیاز به مشاور واردات و صادرات است.
یکی از سوالاتی که برخی از افراد می پرسند این است که سرمایه مورد نیاز برای واردات کالا چیست؟ در جواب باید بگوییم که سرمایه لازم بستگی به نوع کالای انتخابی دارد. به طور مثال وارد کردن کالاهایی از جمله لوازم جانبی موبایل نیاز به هزینه کمتری نسبت به قطعات صنعتی دارد و شما می توانید با مبلغ بسیار کمتر وارد این عرصه شوید.

هزینه های متداول در واردات کالا

شاید تصور کنید تنها هزینه که باید برای واردات کالا پرداخت کنید هزینه خرید و حمل آن هاست. در صورتی که این تصور کاملا اشتباه است. شما علاوه بر این هزینه ها باید تعرفه بازرسی کالا ، بیمه ، تعرفه کمرگی ، انبارداری و ترخیص را نیز بپردازید. توجه به این نکته ضروری است که این هزینه ها ثابت نیستند و به صورت متغیر محاسبه می شوند. در برخی از مواقع نیز وارد کننده به دلیل شرایط خاصی که دارد از پرداخت برخی از هزینه ها معاف خواهد شد.

روش های واردات کالا از اروپا به ایران

چه عواملی در قیمت واردات کالا از اروپا به ایران موثر است ؟

انتخاب روش های واردات کالا از اروپا به ایران که شامل ریلی ، دریایی و هوایی می باشد جزو اولین فاکتورهای موثر در قیمت نهایی واردات محسوب می شود. اما علاوه بر آن باید به وزن ، حجم و سایر فاکتورهایی که مربوط به نوع کالا می باشد نیز دقت کنید. طبیعتا هر چه وزن و حجم کالا بیشتر باشد واردات آن برای شما از هزینه بالاتری برخوردار خواهد بود و بالعکس. به طور معمول اغلب کالاهایی که در صنعت و کارخانجات مورد استفاده قرار می گیرد از کشورهای اروپایی وارد می شود. اما برخی از وارد کننده ها به دلیل تحریم هایی که وجود دارد ترجیح می دهند کالای مورد نیاز خود را از کشورهایی مانند چین تامین کنند.
Rate this post

نویسنده

anna

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *