گروه بازرگانی تجارت پارسیان دارای کادری بسیار مجرب و با تجربه در همه تخصص های لازم درخدمات بازرگانی، صادرات و واردات انواع کالای مجاز بازرگانی میباشد.

اطلاعات تماس

021-91690742

09102455407

ایران، تهران

تهران،صندوق پستی ۳۵۸-۱۶۵۳۵

info@tejaratparsian.com

مراحل صادرات پسته

همه چیز درباره مراحل صادرات پسته

مراحل صادرات پسته موضوع مقاله ای است که در پیش روی شما قرار دارد. پسته یکی از مهم ترین محصولات صادراتی ایران شناخته می شود که دارای ارزش افزوده بسیار زیادی است. به همین دلیل در حوزه صادرات کالا، مورد توجه تاجران است. با ما همراه باشید تا شما را با مراحل صادرات پسته آشنا کنیم.

مراحل صادرات پسته

مراحل صادرات پسته

مراحل صادرات پسته چیست؟ پسته به عنوان یکی از با اهمیت ترین محصولات کشاورزی و صادراتی شناخته می شود. این محصول دارای مشتریان خاص خود در تمام بازارهای جهانی است که می توان به کشورهای اروپایی، امریکایی و آسیایی اشاره کرد. در حال حاضر شاهد صادرات پسته به کشور ترکیه، صادرات پسته به کشور چین و امارات هستیم. همچنین صادرات پسته به کشور عراق ، قطر و گرجستان نیز انجام می شود. اگر قصد دارید وارد این حوزه شوید توصیه می کنیم ابتدا از مراحل صادرات پسته اطلاعات کاملی را بدست آورید.

برای انجام خدمات بازرگانی همین الان تصمیم بگیرید

شناخت قوانین کشور وارد کننده و نوع محصول

همان طور که می دانید پسته دارای انواع مختلفی است که مشهورترین آن ها پسته خندان رفسنجان است. قبل از اینکه به صادرات کالا هایی از جمله پسته بپردازید باید ابتدا بازارهای جهانی و مشتریان خود را بشناسید. قوانین موجود در گمرک کشورهای وارد کننده، استانداردهای بهداشتی، ذائقه و نوع پسته درخواستی را بشناسید و سپس اقدام به تامین محصول کنید. اگر بخواهیم در این حوزه یک مثال بزنیم باید به سراغ برخی از کشورهای اروپایی برویم. این کشورها اهمیت زیادی برای سلامت شهروندان خود قائل هستند. به همین دلیل فقط برای واردات پسته هایی مجوز صادر می کنند که دارای افلاتوکسین پایین باشند. در این شرایط مشاور بازرگانی می تواند به شما برای انجام مراحل کمک کند. همچنین برای انجام امور واردات می توانید از مشاور واردات و صادرات حرفه ای کمک بگیرید.

تولید و بسته بندی

بعد از اینکه تحقیقات لازم در خصوص مراحل صادرات پسته را انجام دادید و از قوانین و مقررات ، ذائقه کشور وارد کننده و … اطلاعات لازم را بدست آوردید نوبت به این می رسد که محصول را تولید و سپس بسته بندی کنید. نکات مهمی وجود دارند که باید بر روی بسته بندی پسته صادراتی درج شوند مانند برند، نوع پسته، وزن، مشخصات و مواد افزودنی و … . زیرا شهروندان کشور مقصد بعد از اطمینان از درجه یک بودن و کیفیت محصول اقدام به خرید می کنند.

دریافت استانداردها

نه تنها پسته بلکه تمام محصولاتی که صادر می شوند باید استانداردهای لازم را دریافت کنند. این استانداردها فقط مختص به کشور ما نیست. بلکه شما باید استانداردهای کشور مقصد را نیز اخذ کنید. در غیر این صورت، محصول مورد نظر وارد مراحل گمرکی نخواهد شد. معمولا کشورهای اروپایی اهمیت زیادی بر استانداردها و موارد بهداشتی می دهند. به همین دلیل باید تمام مجوزهای لازم در خصوص آزمایش ها، گواهی های بهداشتی و سلامت غذایی را اخذ کنید. تمام این استانداردها و مراحل باید قبل از اظهار بار به گمرک انجام شود.
مراحل صادرات پسته

ارائه محصول به گمرک

پس از اینکه مراحل بالا را انجام دادید نوبت به این می رسد که محصول به گمرک اظهار شود. اظهار محصول همان ارائه محصول است و در این مرحله باید مدارک لازم در خصوص نوع پسته، وزن بسته بندی، فاکتور و سایر مشخصات تکمیل و ارائه شود. وجود نقص در هر کدام از این موارد می تواند مشکلات عدیده ای را بر سر راه صادرات کالا فراهم کند.

دریافت گواهی سلامت محصول

گواهی ترخیص بار در گمرک زمانی صادر می شود که گواهی مربوط به سلامت محصول تایید شده باشد. در صادرات کالاهای خوراکی همچون پسته رعایت استانداردها امری بسیار مهم تلقی می شود. مخصوصا اگر محصول به صورت فله و بدون نام و برند باشد. در این شرایط از محصول نمونه برداری می شود و تست های مختلفی بر روی آن انجام می شود تا سلامت آن تایید شود.

تحویل محصول به شرکت حمل و نقل

بعد از اینکه گواهی سلامت محصول ” پسته ” صادر شد امور مربوط به ترخیص کالا از گمرک نیز انجام می شود و پسته های صادراتی باید به شرکت های حمل و نقل تحویل داده شوند. توجه به مراحل صادرات پسته از اهمیت زیادی برخوردار است. به طور مثال اگر قرار باشد محصول در حجم بسیار بالا حمل شود باید از تمیز بودن کامیون و کانتینرها اطمینان حاصل کنید.

دریافت بارنامه

در این مرحله باید بارنامه دریافت شود. بارنامه نوعی سند محسوب می شود که مشخصات پسته صادراتی، اطلاعات مربوط به کشور مقصد و همچنین گیرنده بار قید خواهد شد. در این بخش قسمتی از مبلغ معامله به واسطه فروشنده دریافت می شود.

دریافت گواهی مبدا صادراتی

شرکت حمل و نقل که مسئولیت حمل بار را بر عهده دارد بعد از اخذ مدارک گمرکی و همچنین تاییدیه بارنامه از گمرک کشور و فروشنده، می تواند به منظور دریافت گواهی مبدا از اتاق بازرگانی ایران اقدام کند. بعد از انجام تمام این مراحل شاهد کامل شدن مدارک هستیم و بار آماده ارسال به کشور مقصد خواهد بود. شرکت بازرگانی واردات صادرات در خصوص انجام این امور متخصصین حرفه ای دارد.

Rate this post

نویسنده

anna

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *