گروه بازرگانی تجارت پارسیان دارای کادری بسیار مجرب و با تجربه در همه تخصص های لازم درخدمات بازرگانی، صادرات و واردات انواع کالای مجاز بازرگانی میباشد.

اطلاعات تماس

021-91690742

09102455407

ایران، تهران

تهران،صندوق پستی ۳۵۸-۱۶۵۳۵

info@tejaratparsian.com

بهترین شیوه ی واردات کالا

آشنایی با بهترین شیوه ی واردات کالا

واردات کالا از کشورهای متعدد یک عمل تجاری و اقتصادی اساسی است که از دیرباز به منظور تامین نیازهای جامعه دربین جوامع گوناگون رواج داشته است. در واقع همانگونه که میدانید ساخت بعضی کالاها به دلیل عدم وجود امکانات کافی یا این  که تنوع موقعیت جغرافیایی کشورها، به راحتی قابل اجرا نبوده و لذا برای تولید این دسته از کالاهای خاص بایستی هزینه های سنگینی پرداخته شوند، به همین جهت دولت ها سعی دارند با فراهم آوردن شرایط ایده آل برای انجام مراحل واردات محصول، نیازهای جامعه خویش را حفاظت کنند. در این مقاله قصد داریم آشنایی با بهترین شیوه ی واردات کالا را برای شما توضیح میدهیم. شرکت بازرگانی واردات صادرات تلاش فراوانی در گسترش تجارت در زمینه اقتصاد کشور میکند که در نتیجه توانسته هر عملیاتی را در کم ترین زمان به شما هم وطنان عزیز ارائه دهد.

بهترین شیوه ی واردات کالا

واردات کالا در وهله اولیه یک امر اصلی و حیاتی در تامین نیازهای یک جامعه شناخته می‌شود

به نحوی که در شکل عدم توجه به‌ این کار مهم اقتصادی ممکن میباشد جوامع در آینده ای نزدیک با ایرادات بزرگی مواجه شوند، پس می توان اظهار‌کرد که توجه به‌این فعالیت اقتصادی در توسعه و پیشرفت یک کشور امری اساسی و حیاتی شناخته میگردد؛

البته بیان این نکته نیز دارای اهمیت میباشد که وارد کردن محصول به وسیله تاجرین و بازرگانان سود کلانی را برای آن‌ها به‌دنبال خواهد داشت.به این ترتیب در مجموع می توان بیان کرد که واردات فرآورده یک نیاز اصلی در جامعه های متعدد شناخته گردیده و سیاست گذران و دولتمردان هرکشوری موظف می باشند که یک جواب مطلوب برای این نیاز حیاتی در لحاظ بگیرند، به همین جهت با تدوین مقررات و ایجاد شرایط مطلوب برای اجرا پروسه واردات کالا تلاش دارند به تاجران و بازرگانان درباره‌ی تسریع مراحل فرآیندهای مرتبط با واردات محصول کمک کنند، در مقابل تاجران و بازرگانان نیز موظف میباشند که با آشنایی این ضوابط و فرایند انجام روند واردات کالا به کسب و کار های بین المللی پرداخته و لذا در تامین نیازهای جامعه به دولت کمک کنند. اینک می بایست بگوییم که واردات کالا یک تجارت بین المللی در دنیا میباشد که در هر کشوری بوسیله تاجران و بازرگانان داخلی قابل اجرا میباشد. این کسب و کار بین المللی همواره میتواند سودهای کلانی را برای تاجرین و بازرگانان فعال در‌این ناحیه به همراه داشته باشد؛ ولی فراموش نکنید که برای ایفای این فعالیت مهم همواره لازم میباشد که با کیفیت فرایند واردات کالا و مقررات خاص این کار آشنا باشید.

آشنایی با بهترین شیوه ی واردات کالا

همان طور که گفته شد برای انجام فرآیندهای مرتبط با واردات کالا ضمن آشنایی با ضوابط و قوانین تدوین گردیده در این مورد، همواره لازم میباشد که واردکننده کالا با پروسه انجام این عملیات و کیفیت مراحل اجرایی این فعالیت آشنا باشد و  تجربیات کافی در‌این کارها را داشته باشد که به عنوان مثال این عمل ها می شود به فرآیندهای مرتبط با تجارت و بانکداری بین‌الملل، حمل‌ونقل بین‌الملل، ترخیص فرآورده و امور گمرکی، روش تخصیص ارز و بقیه مسائل این چنینی اشاره نمود. در‌این قسمت از مقاله قصد داریم با بیان شرح مختصری از آشنایی با بهترین شیوه ی واردات کالا شمارا با چگونگی انجام این فرایند اساسی تجاری آشنا کنیم. گروه بازرگانی تجارت پارسیان با کادری بسیار با تجربه، در تخصص های مشاوره بازرگانی حرفه ای، مشاور بازرگانی و همچنین مشاور واردات و صادرات پاسخگوی پرسش های شما می باشد.

براین اساس برای آشنایی مراحل گام به گام واردات محصول، می‌توانید در ادامه این بخش از مقاله با ما همراه گردید:

مرحله اول دریافت کارت بازرگانی

دریافت کارت بازرگانی اولین مرحله برای اعمال واردات فرآورده شناخته می‌شود. دراین مورد لازم میباشد که تاجران و بازرگانان تازه کار به ارگان های مربوطه مراجعه نموده و نسبت به دریافت و اخذ کارت بازرگانی خویش اقدام کنند. این کارت  در دو نوع حقیقی و حقوقی تقسیم بندی گردیده و به لحاظ کاربردی انواع مختلفی دارد.

مرحله دوم گزینش حوزه عمل

بعد از دریافت کارت بازرگانی موردنیاز میباشد که مسئله و حوزه کار خویش را در خصوص واردات کالا تعیین فرمایید. گزینش موضوع فعالیتی میتواند به چند صورت انجام شود، برای مثال برخی تمایل دارند صرفا با یک کشور خاص فعالیت داشته باشند

و اما بعضی دیگر ممکن میباشد با کشورهای مختلف رابطه برقرار نموده و لذا کالاهای مختلفی را به میهن خویش وارد کنند.

به این ترتیب قبل از هر چیز لازم میباشد که حوزه فعالیتی خویش را تعیین نموده و یک روش اثبات برای تجارت خویش در نظر بگیرید.

مرحله سوم آشنایی با مقررات و قوانین روز

همان طور که گفتیم بعضی قانون ها و بخشنامه ها براساس نیاز کشورها مرتبا در حال تغییر و تحول می‌باشند و لذا برای پیشبرد یک بیزنس اقتصادی لازم میباشد که یک واردکننده به طور روزانه خبر‌ها و اطلاعات مرتبط با حوزه کار خویش را مطالعه کرده و داده های خویش را در‌این حوزه آپ دیت  نماید.

مرحله چهارم انتخاب سرزمین و کالای وارد شده

در‌این مرحله می بایست کشورهای مختلف را بررسی نموده و با مشتریان گوناگون در کشورهای متعدد وارد گفتگو گردید.

در‌این مرحله لازم میباشد که علاوه بر آشنایی زبان کشور مورد نظر تا حدودی با قوانین و ضوابط تجاری آن کشور نیز آشنا باشید. اکنون بعداز نظارت کشورهای متفاوت می‌توانید تصمیم بگیرید که واردات کالا از کشوری می تواند برای کسب و کار شما مطلوب باشد

مرحله پنجم درخواست ارسال پیش‌فاکتور یا این که پرفرما

پرفرما یا این که پیش‌فاکتور یکی‌از فرایندهای اصلی مراحل واردات فرآورده به حساب آورده می شود که بعدا از آن جهت تصویب سفارش نیز به کار گیری می گردد. در واقع پیش‌فاکتور سندی میباشد که به وسیله فروشنده برای خریدار ارسال گردیده و در آن راجع به خصوصیات کامل جنس توضیح داده می‌شود.

مرحله ششم ثبت سفارشها

ثبت سفارش یکی‌ از مهمترین فرایند واردات محصول به حساب آورده می شود و در‌این مرحله لازم میباشد که واردکننده فرآورده به سامانه ثبت سفارش وزارت صمت مراجعه کرده و درخواست خود را جهت واردات کالای مورد نظر ارائه دهد، چرا‌که برخی از کالاها ممکن میباشد دارای ممنوعیت وارداتی باشند و لذا لازم میباشد که قبل از خرید کالا و انجام بقیه فرایند  واردات درخواست واردات محصول به وسیله کارشناسان وزارت صمت بررسی شود تا هیچ نوع کالایی خارج از ضوابط و مقررات داخل کشور خریداری نشوند.

کالاهای ترانزیتی

مرحله هفتم تخصیص ارز و پرداخت بین‌المللی

در‌این مرحله واردکننده اقدام به تنظیم ارز می کند. تهیه و تنظیم ارز معمولا به چندین شیوه گوناگون صورت میگیرد و عموما  دولت به بعضی از کالاهای اساسی ارز ترجیحی یا این که ارز دولتی تخصیص میدهد تا بستر قابل قبولی برای اجرا فرآیندهای واردات کالا تولید کند.

مرحله هشتم بیمه و حمل و نقل محصول

حمل‌ و نقل کالاها همواره به شیوه ‌های گوناگونی مثلا روش های حمل‌ و نقل جاده‌ای، ریلی، هوایی و دریایی انجام میشود که می بایست بسته به مبدا کالا و توافق با فروشنده یکی‌از این شیوه ها را تعیین فرمائید. فروشنده و خریدار انتخاب شیوه حمل ‌و نقل کالا را با به کار گیری از قواعد بین المللی اینکوترمز انجام می دهند لذا لازم میباشد که فرد وارد کننده با این مقررات به خوبی آشنا باشد.

مرحله نهم ترخیص کردن محصول از گمرک

 بعد از انجام مراحل فوق، کالای خریداری گردیده وارد گمرک می‌گردد، اکنون لازم میباشد که فرد با دانایی از قانون ها ترخیص کالا به گمرک مراجعه کرده و با ارائه استناد و مدارک مورد نیاز اقدام به ترخیص محصول از گمرک کند. گروه بازرگانی تجارت پارسیان ارائه دهنده خدمات بازرگانی از جمله مشاور بازرگانی، مشاوره بازرگانی حرفه ای، مشاور واردات و صادرات می باشد. شرکت بازرگانی واردات صادرات تجارت پارسیان ترخیص کالاهای شما را از تمامی گمرکات کشور انجام  میدهد. امیدورایم مطلب آشنایی با بهترین شیوه ی واردات کالا برای شما مفید باشد.

4.7/5 - (102 امتیاز)

نویسنده

romina

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *